Start arrow Wiadomości arrow Spektakl Polskie miasta w baśni i legendzie
Spektakl Polskie miasta w baśni i legendzie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
21.03.2019.

18 marca 2019 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się do Sulechowa, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne pt."Polskie miasta w baśni i legendzie" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Rolę na scenie odgrywali żywi aktorzy. Dzieci mogły przypomnieć sobie legendy i baśnie związane z najbardziej znanymi polskimi miastami takimi jak: Kraków, Warszawa, Toruń, Poznań i Kruszwica. Podróżowały po miastach wraz z pewną wycieczką zwiedzającą muzeum, w którym działy się dziwne rzeczy. Kolorowe światła, dekoracje, muzyka, bajkowe kostiumy – porywały widzów w zupełnie w inny świat, a za sprawą czarodziejskiego rogu mogli przenieść się w inne czasy.

Na scenie pojawiała się Warszawska Syrenka, Król Popiel, Bazyliszek, poznańskie koziołki oraz toruńskie pierniki. W Krakowie można było usłyszeć hejnał z wieży Mariackiej. Z Warszawą związana jest historia o Syrence Warszawskiej oraz o Bazyliszku. W Poznaniu koziołki uciekły kuchcikowi Pietrkowi na zegar ratuszowy. W Toruniu były pieczone przepyszne pierniki. Na koniec przygody czarodziejski róg przeniósł wszystkich do Kruszwicy, gdzie okrutnego króla Popiela zjadły myszy.

Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało i pogłębiło wiedzę historyczną o naszej ojczyźnie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »