Start arrow Wiadomości arrow Rekolekcje szkolne
Rekolekcje szkolne PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
21.03.2019.
W tym roku rekolekcje szkolne były od 11-14 .03 2019 r. Rekolekcje prowadził ks. Dawid Szymański - proboszcz parafii w Kunowie, który jest Obrońcą Węzła Małżeńskiego w Sądzie Metropolitarnym w Poznaniu. Dzieci były podzielone na dwie grupy wiekowe: młodszą: klasy I-V i starszą : klasy VI-III Gimnazjum. Każdego dnia miały naukę i nabożeństwo w kościele oraz zajęcia w szkole, które prowadziły katechetki Małgorzata Nowicka i Magdalena Buda. Młodsi rysowali , oglądali filmy o objawieniach Matki Bożej w Fatimie, Lourd i Guadalupe, a trzeciego dnia odbył się konkurs z wiadomości o Maryi. Starsi najpierw mieli naukę i nabożeństwo w kościele, później tworzyli prezentacje na temat wybranego Sanktuarium Maryjnego, by ostatniego dnia wszystko przedstawić całej grupie.
W czasie rekolekcji każdy miał też okazję do spowiedzi św. Trzeciego dnia obie grupy miały uroczystą mszę św. , której oprawę sami przygotowali pod opieką katechetek. Zarówno starsi jak i młodsi sami śpiewali pieśni, czytali czytania na mszy św. i modlitwę powszechną oraz nieśli dary. Dzieci licznie brały udział w rekolekcjach i chętnie angażowały się w zajęcia.

Zmieniony ( 21.03.2019. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »