Start arrow Wiadomo軼i arrow WO同 w Siedlcu
WO同 w Siedlcu PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
18.01.2019.

13 stycznia tego roku odby si ju 27. fina Wielkiej Orkiestry 安i徠ecznej Pomocy.

Jego celem by zakup nowoczesnego sprz皻u medycznego dla specjalistycznych szpitali dzieci璚ych. S to plac闚ki z oddzia豉mi II oraz III stopnia referencyjno軼i, czyli takie, kt鏎e mog dokona specjalistycznej diagnozy oraz udzieli pomocy medycznej najci篹ej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dzi blisko 50 takich szpitali. Swoim zasi璕iem obejmuj one teren ca貫go kraju. W plac闚kach tego rodzaju szczeg鏊nie wa積e jest nowoczesne, spe軟iaj帷e najwy窺ze standardy wyposa瞠nie, kt鏎e daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze mo磧iwo軼i diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadk闚. Jestem wolontariuszk i tej styczniowej niedzieli z rado軼i przyst徙i豉m do pracy.


Do zbi鏎ki zaanga穎wali si uczniowie naszej plac闚ki. O godzinie 8.00 wolontariusze stawili si w GOK-u po puszki oraz identyfikatory, po czym zacz瘭i zbi鏎k. Mimo, 瞠 pogoda nie dopisywa豉 atmosfera i ch耩 pomagania nie zniech璚i豉. -By這 ci篹ko – mo積a by這 us造sze.

Lecz nikt si nie poddawa. Zbi鏎ka trwa豉 od 8.00 do ok. 16.00. Wszyscy kwestuj帷y mogli liczy na ciep造 posi貫k, herbat albo kaw. Co zauwa篡li wolontariusze?

To, 瞠 ludzie z naszej gminy s bardzo hojni, ch皻nie wrzucaj do puszek - nie s oboj皻ni na ludzkie cierpienie!!! Nawet kilka os鏏 wykaza這 zainteresowanie, je郵i chodzi o nas wolontariuszy - wspomog這 ciep造mi s這wami. Gdy zacz窸o si 軼iemnia, kwestuj帷y zebrali si w GOK-u, gdzie trwa造 przygotowania do aukcji, oraz r騜nych wyst徙ie. Warto zwr鏂i uwag, 瞠 nasz szkolny ch鏎 kierowany przez panie Magdalen Krzemie i Mari Stefan za酥iewa kol璠y. Uczniowie z klasy IV b wyst徙ili w jase趾ach przygotowanych pod okiem pa Renaty Dudziak i Magdaleny Budy. Najm這dsi z przedszkola ABC - strumyk wiedzy zaanga穎wali si w pomoc i przedstawili jase趾a. W trakcie cz窷ci artystycznej zacz窸y si aukcje.

Dzi瘯i m這dzie篡 oraz pomagaj帷ym nasza gmina mog豉 wspom鏂 WO同 przekazuj帷 blisko 29 tysi璚y z這tych. Jeste鄉y dumni!!!

DZI艼UJEMY

Julia B豉瞠jczak

Zmieniony ( 06.03.2019. )
 
« poprzedni artyku   nast瘼ny artyku »