Start arrow Wiadomości arrow WOŚP w Siedlcu
WOŚP w Siedlcu PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
18.01.2019.

13 stycznia tego roku odbył się już 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jego celem był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Jestem wolontariuszką i tej styczniowej niedzieli z radością przystąpiłam do pracy.


Do zbiórki zaangażowali się uczniowie naszej placówki. O godzinie 8.00 wolontariusze stawili się w GOK-u po puszki oraz identyfikatory, po czym zaczęli zbiórkę. Mimo, że pogoda nie dopisywała atmosfera i chęć pomagania nie zniechęciła. -Było ciężko – można było usłyszeć.

Lecz nikt się nie poddawał. Zbiórka trwała od 8.00 do ok. 16.00. Wszyscy kwestujący mogli liczyć na ciepły posiłek, herbatę albo kawę. Co zauważyli wolontariusze?

To, że ludzie z naszej gminy są bardzo hojni, chętnie wrzucają do puszek - nie są obojętni na ludzkie cierpienie!!! Nawet kilka osób wykazało zainteresowanie, jeśli chodzi o nas wolontariuszy - wspomogło ciepłymi słowami. Gdy zaczęło się ściemniać, kwestujący zebrali się w GOK-u, gdzie trwały przygotowania do aukcji, oraz różnych wystąpień. Warto zwrócić uwagę, że nasz szkolny chór kierowany przez panie Magdalenę Krzemień i Marię Stefan zaśpiewał kolędy. Uczniowie z klasy IV b wystąpili w jasełkach przygotowanych pod okiem pań Renaty Dudziak i Magdaleny Budy. Najmłodsi z przedszkola ABC - strumyk wiedzy zaangażowali się w pomoc i przedstawili jasełka. W trakcie części artystycznej zaczęły się aukcje.

Dzięki młodzieży oraz pomagającym nasza gmina mogła wspomóc WOŚP przekazując blisko 29 tysięcy złotych. Jesteśmy dumni!!!

DZIĘKUJEMY

Julia Błażejczak

Zmieniony ( 06.03.2019. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »