Start arrow Wiadomości arrow Wyjazd do Poznania
Wyjazd do Poznania PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
31.01.2019.

22 stycznia 2019 roku uczniowie klasy VII b wybrali się do Poznania. Postanowiliśmy jechać pociągiem, dlatego spotkaliśmy się o 7.30 na dworcu PKP w Wolsztynie. Wycieczkowiczami opiekowały się panie: Dorota Dziubek Natalia Bartyzel i Marzena Bartyzel. Zakupiliśmy bilety i poszliśmy na peron. Niektórzy z nas po raz pierwszy jechali pociągiem. Podróż trwała 2 godziny, rozmawialiśmy, podziwialiśmy krajobraz za oknem. Wreszcie upragniona stacja końcowa...

Po opuszczeniu pociągu musieliśmy się zorientować, jak dojechać do celu naszej podróży, czyli centrum handlowego "Posnania". Skorzystaliśmy ze strony internetowej. Należało zakupić bilet na tramwaj, w tym celu udaliśmy się do miejsca, gdzie stał biletomat. Każdy z nas sam go obsługiwał, dyskretnie pomagała nam pani Natalia, bo przecież wielu z nas czyniło to pierwszy raz w życiu.

Z biletami udaliśmy się na przystanek tramwajowy, jazda tramwajem też przysporzyła nam nie lada emocji,szczęśliwie dotarliśmy na miejsce i … Szaleństwo zakupów i oglądania wystaw sklepowych!!!

O umówionej godzinie spotkaliśmy się w wyznaczonym miejscu. Ruszyliśmy z powrotem na stację PKP, tym razem tempo było zawrotne, ponieważ przez okoliczności, o których wiedzą tylko uczestnicy, mieliśmy niewiele czasu do odjazdu pociągu. Na szczęście opanowanie opiekunek pozwoliło nam szczęśliwie wsiąść do pociągu do Wolsztyna i...

Nowe umiejętności bardzo przydadzą nam się w samodzielnych wyprawach. Było wspaniale i mamy nadzieję na kolejny taki wyjazd.

NB

Zmieniony ( 06.03.2019. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »