Start arrow Wiadomości arrow Spektakl "Mały Książę"
Spektakl "Mały Książę" PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.02.2019.

18 grudnia uczniowie klas VI pojechali do teatru w Wolsztynie na spektakl ,,Mały Książę”.

O godzinie 11.00 wyruszyli spod szkoły autobusem. Przedstawienie zaczęło się o 11.45. Po wejściu do teatru przywitał nas jeden z organizatorów, który rozdawał bilety szczęścia. Część naszej grupy siedziała na balkonie, a część na dole. Kiedy zaczął się spektakl, wszystkie światła zgasły. Tematem spektaklu było literackie dochodzenie, gdzie teraz jest i co robi Mały Książę.Organizator co kilka minut wywoływał na scenę osoby, które otrzymały bilet szczęścia. Po sztuce podziękowaliśmy organizatorom i pojechaliśmy do szkoły na obiad. Większości podobał się spektakl.

A. Adamczak, J. Kisielewicz, A. Gracz, F. Żydzik klasa 6a

18 grudnia cała nasza klasa razem z VI b pojechała do WDK do Wolsztyna do teatru na spektakl pt. „Mały Książę”. Zaczął się on o 11.40.

Po wejściu do budynku, kilka osób otrzymało od p. Broniszewskiej, która z nami jechała, „Szczęśliwe Karty”. Niektórzy uczniowie mieli okazję siedzieć na balkonie i stamtąd oglądać spektakl razem z p. Reginą Nowak, która była drugim opiekunem. Na początku przedstawienia na pulpicie puszczono krótki filmik. Później pojawił się na scenie pan, który w tym spektaklu grał rolę detektywa. Kazał nam wstać i poprosił, byśmy za nim powtarzali słowa. Całe przedstawienie było w charakterze przesłuchania detektywistycznego. Oskarżonym był Mały Książę. Uczniowie, którzy dostali od pani „Szczęśliwe Karty”, byli wołani na scenę za pomocą numerów na tej karcie. Zadawano im śmieszne pytania, które widzów niesamowicie śmieszyły.

Wszystkim bardzo podobał się występ, a po godzinie i dziesięciu minutach wróciliśmy autobusem do szkoły na obiad.

E. Tomaszewska, J. Fabich, K. Kortus, M. Wojtkowiak

18 grudnia uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Siedlcu pojechali do teatru do Wolsztyna, na sztukę pt.,,Mały Książę”. Przed wejściem do sali teatralnej, niektórzy otrzymali ,,Bilety szczęścia”, które umożliwiały wejście na scenę i improwizowanie podczas spektaklu.

Sztuka zaczęła się o 11:40. Trwała ona godzinę i dziesięć minut. Jednym z aktorów był detektyw Grzegorz, który w odpowiednich momentach wzywał poszczególne osoby z ,,Biletami szczęścia”. Uczniów tych nazywano ,,ekspertami” i kazano im wypowiedzieć się na określony temat, dotyczący Małego Księcia. Przedstawienie miało miejsce w Wolsztyńskim Domu Kultury (WDK). Największe zainteresowanie wzbudzały wypowiedzi ,,ekspertów”. Czasami były one bardzo śmieszne.

Przedstawienie zakończyło się sceną sądu, w której uczestniczyła cała widownia.

Spektakl miał specyficzny charakter, dlatego też zdania na jego temat są podzielone.

M. Siputa, M. Wojtkowiak, Z. Kotlarska

18 grudnia klasy szóste z naszej szkoły postanowiły obejrzeć spektakl pt. : ,,Mały Książę”. Wyjechaliśmy ze szkoły po trzeciej lekcji. Dojazd zajął około piętnastu minut. Przedstawienie zaczęło się o 11.40.

Do teatru przyjechało bardzo dużo klas z innych szkół. Przed rozpoczęciem przedstawienia rozdawano karteczki osobom, które mogły występować wraz z aktorami.

Głównym prowadzącym był pan w okularach. Z naszej szkoły na scenę weszły 4 osoby. Tematem spektaklu był mały książę, który niszczył przyrodę na planecie. Wszystkie osoby z identyfikatorami były podejrzanymi i zarazem świadkami. Pokazywano zdjęcia, na których prawdopodobnie widzieliśmy podejrzanego.

Przedstawienie trwało godzinę i dziesięć minut, a gdy się skończyło, poszliśmy do autobusu i pojechaliśmy do szkoły. Zjedliśmy obiad i poszliśmy na ostatnią lekcję.

Wyjazd bardzo nam się podobał, był ciekawy i interesujący. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też pojedziemy do teatru.

Zespół z klasy 6b

Zmieniony ( 08.02.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »