Start arrow Wiadomości arrow Kolędnicy 2019
Kolędnicy 2019 PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
08.02.2019.

Tradycją w naszej szkole stało się już Kolędowanie. Tak, więc i w tym roku zdecydowano o podtrzymaniu tego radosnego zwyczaju. Jak zawsze chętnych do kolędowania było wielu! Po zebraniu, wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na grupy, a każdej grupie przydzielono opiekuna. 05.01.2019 roku, kolędnicy wraz z opiekunami wyruszyli z kolędą i życzeniami noworocznymi do mieszkańców pobliskich wsi. Odwiedziliśmy mieszkańców Siedlca, Żodynia, Kiełkowa, Nieborzy, Karny oraz Reklinai Reklinka. Gospodarze chętnie otwierali drzwi kolorowym przebierańcom. Wśród kolędników zobaczyć można było: Maryję z Dzieciątkiem, Józefa, trzech Króli z darami, pasterzy, aniołki oraz diabełki. W wielu domach kolędnicy spotkali się z bardzo życzliwym przyjęciem. Niekiedy nawet mieszkańcy nie kryli swojego wzruszenia i z wdzięcznością obdarowywali ciepłym słowem, uśmiechem oraz słodyczami. Dzięki ofiarności odwiedzanych rodzin, udało się również uzbierać sporą sumę pieniędzy. Kwota 6370 złotych zostanie przeznaczona na budowę wiaty rowerowej.

Popularny niegdyś bożonarodzeniowy zwyczaj kolędowania należy dziś do rzadkości. Dlatego cieszymy się, że i w tym roku udało nam się odwiedzić większość mieszkańców. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojność oraz ciepłe przyjęcie.

Urszula Rau

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »