Start arrow Wiadomości arrow Gminny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS
Gminny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
14.01.2019.

Na całym świecie w dniu 1 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień W alki z wirusem HIV i chorobą AIDS. W związku z tym 14 grudnia 2018 r. w naszej szkole zorganizowany został Gminny Konkurs Wiadomości o HIV i AIDS. W konkursie udział wzięli uczniowie trzecich klas gimnazjalnych. Każdą szkołę reprezentowało troje uczniów, którzy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wolsztynie, która finansuje również nagrody dla zwycięzców.

Celem konkursu jest : - zainteresowanie młodzieży problematyką HIV i AIDS, - upowszechnienie dotychczasowej wiedzy na temat HIV, AIDS zwłaszcza wśród młodzieży, - kształtowanie postaw akceptacji wobec zakażonych. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to #mamczasrozmawiac ” – rozmowy międzypokoleniowe w rodzinie.

Laureaci konkursu:

  • I miejsce - Nikola Niewiadomska - Szkoła Podstawowa w Siedlcu
  • II miejsce - Alicja Banaszak - Szkoła Podstawowa w Kopanicy
  • III miejsce - Oliwia Mania - Szkoła Podstawowa w Belęcinie

Poziom konkursu był bardzo wyrównany, wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały: Natalia Cycoń, Martyna Kaczmarek i Nikola Niewiadomska z klasy III b gimnazjum.

Za zorganizowanie konkursu odpowiedzialni byli: Ludwikaka Wita, Urszula Rau, Zbigniew Wąsik, Bożena Matusiak oraz Agnieszka Rapicka Urbaniak i Joanna Kryś - pracownice SANEPID w Wolsztynie.

Zmieniony ( 14.01.2019. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »