Start arrow Wiadomości arrow Gang Słodziaków w naszej Szkole
Gang Słodziaków w naszej Szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
20.12.2018.

Pasję do czytania trzeba zaszczepić od najmłodszych lat, ponieważ pełni ważną funkcję w rozwoju każdego dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka świadoma wagi tego tematu aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych. Wysłała paczkę materiałów informacyjnych i promocyjnych do naszej szkoły oraz zachęciła do udziału w konkursie. Paczka zawierała plakaty, zestaw książek i zabawek Gang Słodziaków oraz album i naklejki ze Słodziakami jako nagrody dla uczniów za codzienne czytanie. Naklejki stanowiły dobrą zachętę do zainteresowania dzieci czytaniem. Na albumach zostało umieszczonych 21 miejsc na podpisy rodzica, a następnie na naklejki od nauczyciela, które uczeń otrzymał. Wystarczyło, że dziecko czytało samodzielnie lub rodzic czytał głośno dziecku przez 21 dni, jeśli samo jeszcze nie umie czytać.

Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków miał na celu motywowanie dzieci do codziennego czytania i rozbudzanie pasji do lektury, przy wykorzystaniu książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Konkurs składał się z dwóch części. I część – to głośne czytanie w klasie oraz w domu, codziennie przez minimum 10 minut. II część to praca plastyczna wykonana przez dzieci, przedstawiająca nowe przygody Gangu Słodziaków. Uczniowie klas I rysowali swoje historie. Uczniowie klas II tworzyli komiksy ( rysunki z elementami tekstu). Prace wykonane były dowolną techniką. Wśród prac klas I najładniejszą wykonał Łukasz Drzewiecki, Natasza Kaczmarek i Dawid Maciaszczyk. Wśród klas II wyróżniono pracę Wiktorii Grelak, Michała Szukalskiego oraz Marysi Chmielewskiej. Wyróżnione prace zostały nagrodzone.

Zmieniony ( 20.12.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »