Start arrow Wiadomości arrow Jesteśmy już uczniami...
Jesteśmy już uczniami... PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
29.11.2018.

13 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy I, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: dyrekcja, licznie zgromadzeni rodzice oraz uczniowie II i III klas z wychowawcami. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego dzieci zaprezentowały program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Wystąpiły też krasnoludki, które twierdziły, że dzieci nic nie potrafią, a jednak myliły się, ponieważ wykazały się wiedzą, umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że przygotowały się na przysłowiową piątkę.

Po występach ważnym momentem było złożenie przez najmłodszych uczniów przysięgi uczniowskiej. Dzieci ślubowały, że będą dobrymi Polakami, uczniami i kolegami. Następnie pani dyrektor Dorota Brudło dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. W dalszej części przeprowadziła z pierwszoklasistami rozmowę i zadała im kilka pytań, na które musieli udzielić poprawnych odpowiedzi. Był to egzamin ustny, który dzieci zdały bardzo dobrze.

Uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy I dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Została uwieńczona pamiątkowymi zdjęciami. Pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali się na forum szkoły. Udowodnili wszystkim, że są godni miana „ucznia”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »