Start arrow Wiadomości arrow Uroczysta akademia dla rodziców.
Uroczysta akademia dla rodziców. PDF Drukuj Email
Wpisał: Michał Saganiak   
19.11.2018.
14 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole Akademia upamiętniająca 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Tym razem została zaprezentowana rodzicom uczniów naszej szkoły. Występ przygotowali uczniowie klas VA i VD oraz chór szkolny.

Uroczystość poświęcona była Ojczyźnie i wolności. 11. listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. To wielkie wydarzenie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.


Następnie uczniowie przedstawili część artystyczną, w której przybliżyli słuchaczom rys historyczny tego wyjątkowego dla naszego narodu święta. Ukazali drogę Polaków do niepodległości. Chór szkolny zaśpiewał pieśni patriotyczne, które pomogły zrozumieć uczucia walczących o niepodległość.

Celem uroczystości było na pewno wzbogacenie wiedzy, ale przede wszystkim uświadomienie, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą wszystkich. Nasz obowiązek to pielęgnowanie tradycji narodowych, co czynią rodzice i szkoła na co dzień i od święta.

Warto się czasem zasłuchać w wiatru granie, szum gałęzi, listopadów przemijanie...”

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »