Start arrow Wiadomości arrow Kredkobranie - 100 uśmiechów na Stulecie
Kredkobranie - 100 uśmiechów na Stulecie PDF Drukuj Email
Wpisał: Michał Saganiak   
05.11.2018.

„Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dobra okazja, aby dzieciom i młodzieży o polskich korzeniach, a mieszkającym na terenach dawnych Kresów (aktualnie na obszarach znajdujących się poza granicami Polski) ofiarować dary w postaci przyborów szkolnych, materiałów plastycznych i nowych egzemplarzy lektur szkolnych.

Kredkobranie ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Pragniemy aby w tym symbolicznym roku także na twarzach naszych najmłodszych kresowych Rodaków pojawił się uśmiech.


Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości są doskonałą okazją do przypomnienia o jedności Polaków – tych mieszkających w Macierzy oraz tych żyjących (z różnych powodów) poza jej granicami.”

Nasza szkoła również włączyła się do akcji „Kredkobranie”. Uczniowie naszej szkoły zarówno z klas najmłodszych jak i starszych- bardzo chętnie wzięli w niej udział i obdarowali szkolnych kolegów wieloma przyborami szkolnymi. W 2 kartonach udało am się pozbierać między innymi: kredki,pisaki i długopisy, plastelina, farby, zeszyty i książki,teczki, notesiki, kolorowanki, nawet swoje miejsce znalazła także maskota – tzw „Świeżak”. Jeden z uczniów klasy I A włączył się do akcji podwójnie- Adasiu K. dziękujemy Ci bardzo!!! ;)

Wszystkim uczniom bardzo serdecznie dziękuję za tak owocną pomoc dla naszych rodaków mieszkających poza granicami a uczących się w polskich szkołach.

Uśmiech na ich twarzach tych dzieci będzie dla nas bezcennym podziękowaniem za przekazane dary !!! ;-)

Opiekunka akcji charytatywnej - Anna Kamczycka

Zmieniony ( 06.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »