Start arrow Wiadomości arrow "Zdobywanie wszechświata" - warsztaty w Niemczech
"Zdobywanie wszechświata" - warsztaty w Niemczech PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
30.10.2018.

W dniach 15-19.10.2018 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli wziąć udział w polsko-niemieckich warsztatach w niemieckim Zamku Trebnitz. Młodzież uczestniczyła w projekcie zatytułowanym „Zdobywanie wszechświata” („Die Eroberung des Weltalls”). Uczestnicy projektu mogli wziąć udział w trzech warsztatach: teatralnym, plastycznym oraz tanecznym. Były one prowadzone przez profesjonalne trenerki. W środę odbyliśmy bardzo ciekawą wycieczkę do Berlina. Głównym celem była wizyta w Muzeum Historii Naturalnej (Naturkundemuseum), gdzie oprócz części dotyczącej wszechświata, z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy ogromne szkielety prehistorycznych dinozaurów oraz kolekcję minerałów z całego świata. Berlin zafascynował wszystkich, a niektórzy pierwszy raz mogli przejechać się metrem. Był też czas na drobne zakupy i zwiedzanie miasta.

W czwartek zaprezentowaliśmy rezultaty naszej pracy zgromadzonym gościom. Wszyscy otrzymali duże brawa!

Uczestnicy oraz opiekunowie p. Joanna Lemańska i p. Maciej Kotliński wrócili bardzo zadowoleni. Wszyscy czekamy na kolejny projekt, który zaplanowany jest na 2019 rok.

Zmieniony ( 30.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »