Start arrow Wiadomości arrow Konkurs z języka polskiego
Konkurs z języka polskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
29.10.2018.

Dnia 19. 10. 2018 roku odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Brało w nim udział pięć osób: Dominika Drzewiecka, Paweł Lemański, Zofia Kotlarska, Zofia Krzemień oraz ja, Maja Wojtkowiak. Musieliśmy przeczytać: książkę Małgorzaty Musierowicz „Kwiat kalafiora”, dwa wiersze Adama Mickiewicza „Romantyczność” oraz „Burzę”. Polecono nam także obejrzeć film krótkometrażowy pt. „Ptasie sprawki”. Do konkursu uczyliśmy się z polonistką, p. Hanną Broniszewską. Pani pomagała nam się przygotować. Parę zagadnień z nami omówiła i pomogła zrozumieć, i choć na przygotowanie się mieliśmy dwa tygodnie, daliśmy radę i napisaliśmy pracę konkursową najlepiej, jak tylko można było.

Każdy z uczniów otrzymał dużo punktów, ale tylko Zofia Kotlarska przeszła do etapu rejonowego. Cieszymy się z sukcesu Zosi i mamy nadzieję, że uda jej się przejść do etapu wojewódzkiego.

Maja Wojtkowiak, kl.VIa

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »