Start arrow Wiadomości arrow Ekoolimpiada
Ekoolimpiada PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
27.10.2018.

22 października 2018 roku w Miejskiej Sali Sportowej „Świtezianka”, klasa IIB wraz z wychowawczynią Marią Stefan brała udział w Ekoolimpiadzie dla klas I – III. Turniej został zorganizowany w ramach realizowanego programu edukacji ekologicznej Związku Międzygminnego „Obra”. Naszą szkołę reprezentowało piętnaścioro uczniów z klasy IIB: Ania Brudło, Natalia Cicha, Maja Fertyk, Wiktoria Grelak, Kamil Kierecki, Agata Kokocińska, Kaja Kozina, Gracjan Krawczyk, Emilia Opaska, Lena Orkisz, Natalia Pawliczak, Maja Piątkowska, Kinga Piosik, Borys Pytel i Mikołaj Żydzik.

15 reprezentacji szkół powiatu wolsztyńskiego wykazało się wiedzą przyrodniczo – ekologiczną oraz sprawnością fizyczną w wielu konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Celem Ekoolimpiady było kształtowanie postaw ekologicznych na miarę możliwości małych dzieci, a także rozbudzanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi. Uczniowie przybliżyli i uświadomili sobie wagę problemów ekologicznych. Dzięki konkurencjom sportowym doskonaliły umiejętność współzawodnictwa z innymi zespołami.

Dzięki udziałowi w Ekoolimpiadzie klasa IIB wzbogaciła swoją klasową biblioteczkę o 12 książek i piękny dyplom.

MS

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »