Start arrow Wiadomości arrow Warsztaty do konkursu
Warsztaty do konkursu PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
27.10.2018.

Warsztaty do konkursu „Epizody z Powstania Wielkopolskiego w komiksie i plakacie”.

Organizatorem konkursu jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej i Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Współorganizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu. Partnerami konkursu są: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 w Poznaniu

„W tym roku obchodzimy 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Ten zwycięski zryw niepodległościowy w sposób szczególny zapisał się w historii Polski. Przygotowując się do obchodów rocznicowych, wyrażamy głęboki szacunek dla ich patriotyzmu i żołnierskiej odwagi, starając się, aby data 27 grudnia 1918 roku została godnie upamiętniona."

W tym celu dla uczestników konkursu zorganizowane zostały warsztaty z tworzenia komiksu i plakatu, które odbyły się w Młodzieżowym domu kultury w Poznaniu.

Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Materna z Vd, Lidia Weiss z VI b, Maria Szymkowiak z VII a i Marcysia Brudło z VII b. Następnym krokiem będzie wykonanie pracy plastycznej zgodnie z zasadami konkursu plastycznego. Liczymy ,że wykonane przez nasze uczennice prace plastyczne zajmą zaszczytne miejsca, czego Zuzi, Lidce,Marysi i Marcysi serdecznie życzymy!!!!

A.Kamczycka

Zmieniony ( 27.10.2018. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »