Start arrow Wiadomości arrow Piątoklasiści na przedstawieniu
Piątoklasiści na przedstawieniu PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
19.10.2018.

Uczniowie klas piątych naszej szkoły 11. 10. 2018 roku mieli okazję obejrzeć spektakl pt. "Felix, Net i Nika" inspirowany książką (lektura obowiązkowa!) dla młodzieży autorstwa Rafała Kosika. Przedstawienie zaprezentowali nam aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie, ale występ odbył się w Domu Kultury w Sulechowie.

W ubiegły czwartek, po drugiej lekcji, odświętnie ubrani i w doskonałych nastrojach wraz z naszymi opiekunkami: p. E. Birk, p. I. Mikołajewicz. p. W. Śmiałek – Stasiak oraz p. K. Zwirn wyruszyliśmy na wycieczkę. Po przyjeździe na miejsce przeszliśmy przez urokliwy park. Pogoda dopisała, więc pod budynkiem SDK w promieniach jesiennego słońca, oczekiwalismy na wejście.

Kiedy nadszedł odpowiedni moment, mili panowie zaprosili nas do środka, zaprowadzili na piekną salę widowiskową i wskazali właściwe miejsca. Niektórzy z nas z wielką niecierpliwością czekali na rozpoczęcie przedstawienia, dopytując się co chwilę, kiedy się zacznie.

Spektakl był pełen wartkiej fabuły i przygód. Traktował o tym, co dla wielu z nas jest bardzo ważne – o przyjaźni. Poruszał również problem wiary we własne możliwości. Na scenie nie zabrakło też scen humorystycznych. Atutem występu były autorskie piosenki i ich ciekawe wykonania.

Młodym widzom podobało się przedstawienie. Świadczyły o tym między innymi ich zadowolone twarze. Wyjazd był również doskonałą okazją do integrowania sie uczniów klas piątych. Mamy nadzieję, ze razem obejrzymy niejeden spektakl.

WS

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »