Start arrow Ze sportu arrow Sportowcy nie zwalniają tempa!
Sportowcy nie zwalniają tempa! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
23.09.2018.

Zawody lekkoatletyczne w sesji jesiennej na wolsztyńskim stadionie jeszcze się nie kończą. 18 września 2018 roku ze swoimi rówieśnikami z powiatu wolsztyńskiego powalczyli siódmoklasiści oraz ósmoklasiści z naszej szkoły. Pod opieką pani Krystyny Zwirn siedlecką placówkę reprezentowało czternastu zawodników: Natalia Piosik, Alicja Siputa, Patrycja Bachamnn, Paulina Reimann, Wiktoria Moder, Wiktoria Rejman, Hanna i Anna Obrempalska, Angelika Świder, Katarzyna Krawczyk, Krzysztof Węglarz, Sebastian Kaczmarek, Patryk Kupś oraz Miłosz Jaskulski.

Słoneczko świeciło bardzo mocno i chyba pomogło naszym, bo wrócili z miejscami na podium oraz rekordami życiowymi. Natalia Piosik zapewniła sobie pierwszą lokatę w biegu na 100 m (14.68 s), a w biegu na 300 m poprawiła dotychczasowy rekord życiowy, który teraz wynosi 48.44 s i dzięki temu zajęła III miejsce. Podobnie uczyniła Katarzyna Krawczyk w rzucie oszczepem, plasując się na pierwszym miejscu i poprawiając swoją życiówkę na 22.06 m. Hania Obrempalska niewiele przegrała z koleżanką i ostatecznie ulokowała się na trzecim miejscu, rzucając oszczepem na odległość 17.79 m. Wyniki kulomiotek:Pauliny Reimann, Wiktorii Rejman, Angeliki Świder oraz Anny Obrempalskiej też napawają optymizmem. Oto one:

  • Paulina - 6.15 m
  • Anna - 7.09 m
  • Angelika - 7.19 m
  • Wiktoria - 7.96 m

Starty pozostałych reprezentantów naszej szkoły wyglądały następująco: Alicja Siputa skoczyła w dal 3.95 m, a w biegu na 100 m osiągnęła czas 15.94 s. Natomiast Patrycja Bachmann bieg na 100 m ukończyła z czasem 15.79 s, a Wiktoria Moder - 16.23 s. Krzysztof Węglarz, Sebastian Kaczmarek oraz Patryk Kupś rywalizowali na dystansie 100 m, a Miłosz Jaskulski przebiegł dystans dziesięć razy dłuższy od swoich kolegów, czyli 1000 m.

Po raz kolejny siedlecka szkoła udowodniła, że “sportem stoi”. Miejmy nadzieję, że motywacja zawodników do poprawiania wyników będzie rosła i w nowym sezonie pokażą jeszcze więcej!

LuPka

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »