Start arrow Ze sportu arrow Najmłodsi rozpoczynają przygodę ze sportem!
Najmłodsi rozpoczynają przygodę ze sportem! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
19.09.2018.

Przygoda z lekkoatletyką jest jedną z najlepszych opcji dla najmłodszych. Dzięki uprawianiu tej dyscypliny sportu stają się bardziej sprawni fizycznie, uczą się dbałości o zdrowie fizyczne i psychiczne, wzrasta ich pewność siebie oraz poczucie własnej wartości, a przy okazji poznają nowych przyjaciół, dzięki czemu stają się bardziej otwarci.

Cykl ogólnopolskich zawodów sportowych nazwanych “Czwartkami lekkoatletycznymi” jest doskonałą sposobnością do wyłonienia i rozwijania talentów sportowych. Tak rozpoczynał karierę, m.in. Adam Kszczot, wielokrotny mistrz Europy i wicemistrz świata w biegu na 800 m.

Cały cykl podzielony jest na dwie sesje: jesienną i wiosenną. W zawodach mogą uczestniczyć uczniowie klas IV-VI. Na wolsztyńskim stadionie kolejna edycja “Czwartków lekkoatletycznych” rozpoczęła się 13 września 2018 roku. Siedlecką szkołę reprezentował bardzo liczny skład:

Dziewczynki pod opieką p.Krystyny Zwirn: Natalia Węglarz, Zuzanna Materna, Maja Durczak, Jessika Krauze, Alicja Krawczyk, Klaudia Jagiełło, Karolina Reimann, Elwira Przybyła, Paulina Bronka, Zofia Heinrich, Olga Ososińska, Marysia Kisielewicz, Roksana Krzyżan, Marika Nadobnik, Wiktoria Piątek, Anna Maćkowiak, Nikola Stachowiak, Aleksandra Pospiech oraz Gabriela Babińska. Chłopcy pod opieką p. Zdzisławy Łopuszyńskiej: Norbert Żok, Kamil Napierała, Maciej Matysiak, Dawid Kaczmarek, Eryk Pytel, Jakub Cycoń, Maksymilian Ratajczak, Oliwier Szmańda, Mateusz Kozłowski, Michał Mazur, Kamil Teper, Dawid Fabisch, Joachim Fabisch, Materna Franciszek, Paweł Żygalski, Wojciech Kotkowiak, Nikodem Woźny oraz Karol Ceglarek.

Zaangażowanie i determinacja najmłodszych sportowców szkoły była bardzo widoczna na stadionie. Teraz wystarczy pielęgnować w nich tę chęć do uprawiania sportu, wspierać i kibicować, a także trzymać kciuki za sukcesy! Przecież siedlecka szkoła sportem stoi! Myślę, że to stwierdzenie ma mocne podstawy i nie wzięło się z kapelusza :)

LuPka

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »