Start arrow Ze sportu arrow Sportowcy powalczyli!
Sportowcy powalczyli! PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
10.09.2018.

Czas szybko upływa i młodzicy są już po najważniejszym starcie w sezonie. Siedleccy sportowcy w barwach klubu WMLKS Nadodrze Powodowo wystartowali na Ćwierćfinale Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce (tzw. Makroregion Młodzików) w Poznaniu w ubiegłą sobotę, czyli 8. 09. 2018 roku. Pani trener Krystyna Zwirn zdecydowała, że w składzie reprezentującym znajdą się: Angelika Świder, Hanna i Anna Obrempalskie, Wiktoria Rejmann, Katarzyna Krawczyk oraz Jan Jankowiak. Trzeba przyznać, że konkurencja była bardzo silna. Młodzicy osiągają obecnie niewiarygodne wyniki! Z roku na rok poziom jest coraz wyższy.

Rodzynek siedleckiego teamu, czyli Janek Jankowiak skoczył w dal 5.31 m, co dało mu 13 lokatę. W sztafecie 4 x 100 m wraz z kolegami zdobył świetne 5 miejsce!

Angelika Świder pchnęła kulą na odległość 6.64 m, ustanawiając nowy rekord życiowy. Podobnie uczyniła Anna Obrempalska, umieszczając kulę tylko centymetr bliżej od koleżanki i także ustalając nową życiówkę. Również Wiktoria Rejmann może cieszyć się z nowego rekordu życiowego w tej konkurencji, który wynosi teraz 7.75 m .

Do rywalizacji w rzucie oszczepem stanęły Kasia Krawczyk (17.24 m) oraz Hania Obrempalska (13.54 m). Obie rzucały także młotem wraz z Wiktorią Rejmann i Anią Obrempalską. Młociarki osiągnęły następujące rezultaty:

  • Hanna Obrempalska - 18.83 m (14 miejsce)
  • Wiktoria Rejmann - 17.53 m (16 miejsce)
  • Katarzyna Krawczyk - 16.75 m (17 miejsce)
  • Anna Obrempalska - 14.72 m (20 miejsce)

Młodzi sportowcy powinni w dalszym ciągu systematycznie trenować, a sukcesy na pewno się pojawią. Trzymajmy za nich kciuki i życzmy dużo wytrwałości oraz zapału do pracy, bo potencjał w nich drzemie! Niech walczą dalej!

LuPka

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »