Start arrow Ze sportu arrow Pierwsze koty za płoty!
Pierwsze koty za płoty! PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
03.09.2018.

Pierwsze koty za płoty!

Młodzi głodni sukcesu!

Pierwszym sprawdzianem przed najważniejszym startem młodych była Liga Młodzików, która odbyła się na poznańskim stadionie 1 września 2018 r. Warunki atmosferyczne zmieniały się dość mocno, co nie ułatwiało bicia rekordów życiowych. Siedleccy sportowcy w barwach klubu WMLKS Nadodrze Powodowo walczyli jednak bardzo dzielnie.

Zmagania na stadionie rozpoczęły Natalia Piosik i Wiktoria Przybyła biegiem na 100 m. Natalka przebiegła setkę w czasie 14,72 s, a Wiktoria w 14,88 s. Później Wiktoria skakała jeszcze w dal, osiągając wynik 3,80 m. Jan Jankowiak startował aż w trzech konkurencjach, tj. 100 m (13, 27 s), skok w dal (5,15m) oraz w sztafecie z kolegami z klubu 4 x 100 m. Paulina Reimann pchnęła kulą na odległość 5,88 m. Taki sam wynik osiągnęła Angelika Świder. Było to dość niezwykłe, bo w tej konkurencji bardzo rzadko się zdarza, by dwie osoby miały identyczny rezultat. Angelika Świder rzucała jeszcze oszczepem. Jej wynik to 15,7 m. Natomiast Hannie Obrempalskiej udało się rzucić nieco dalej, bo na odległość 16,40 m.

Jak to mówią, pierwsze koty za płoty. Wyniki młodzików napawają optymizmem i miejmy nadzieję, że już za tydzień o tej porze będziemy mogli powiedzieć, że wszyscy pobili swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Pani trener Krystyna Zwirn jest dobrej myśli i mocno trzyma kciuki za przyszłe starty.

LuPka
Zmieniony ( 10.09.2018. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »