Start arrow Wiadomości arrow Lekcja w lesie
Lekcja w lesie PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
08.07.2018.

Pod koniec przyrodniczej edukacji klasa VI b wraz z wychowawczynią w piątek 15.06.2018 r. odbyła lekcje w lesie. Wyposażeni w odpowiedni strój i lekkie plecaki cała klasa wyruszyła na pieszą wędrówkę po lesie. Udaliśmy się do lasu w Kopanicy na trasę Ścieżki Przyrodniczo – Edukacyjnej „Leśnym tropem”. Najpierw uczniowie zapoznali się z tablicą informacyjną: z mapą i legendą ścieżki. Po zapoznaniu się ze sposobem poruszania się na ścieżce wyruszyliśmy leśnym tropem.

Po drodze mijaliśmy tablice edukacyjne na podstawie których utrwalaliśmy i rozszerzaliśmy naszą wiedzę o lesie. Celem naszej wędrówki był rozłożysty, pomnikowy dąb „Jan”. Tam zrobiliśmy dłuższy odpoczynek, a zgromadzoną wiedzę przelaliśmy na karty pracy. Przypomnieliśmy sobie sposoby wyznaczania kierunków świata, funkcje lasu, zależności pokarmowe, szukaliśmy po drodze śladów i tropów mieszkańców lasu, poznaliśmy fazy rozwoju lasu, obliczaliśmy wiek pomnikowego dębu oraz próbowaliśmy zmierzyć wysokość drzewa. Poznaliśmy bogactwo złożonego ekosystemu leśnego, jego piękno, leśne dukty, słyszeliśmy śpiew ptaków. Utrudzenie ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

LW
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »