Start arrow Wiadomości arrow XVIII Konkurs Przyrodniczy w LO Wolsztyn i sukces Zosi Kotlarskiej.
XVIII Konkurs Przyrodniczy w LO Wolsztyn i sukces Zosi Kotlarskiej. PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
08.07.2018.

Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie zorganizowało Konkurs Przyrodniczy dla Szkół Podstawowych dla klas IV – VI. Z zaproszenia do konkursu skorzystało 11 szkół z naszego powiatu. Po szkolnych eliminacjach każda szkoła wyłoniła 5 uczniów, którzy zasłużyli na dalsze zmagania konkursowe. Wszystkie szkoły otrzymały zadanie, aby wykonać zdjęcie wybranej dowolnej formy ochrony przyrody w swojej gminie. Zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową i w ciepłym słonecznym dniu udaliśmy się do lasu aż do pomnikowego dębu „Jan”, a następnie do podworskiego parku w Karnie. Nasz pobyt uwieczniliśmy na zdjęciach. Wybrane zdjęcie należało wysłać do LO Wolsztyn. Za pomysłowość i jakość oraz obecność uczniów przy pomnikach przyrody otrzymaliśmy 12/20 pkt.

Dalsze zmagania konkursowe odbyły się 24 kwietnia w LO Wolsztyn. Po zmaganiach z wiadomości o przyrodzie w formie testu uczniowie zwiedzali szkołę. Ich starsi koledzy pokazali im najciekawsze pracownie w szkole. Do finału przeszło 10 najlepszych uczestników. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Zofia Kotlarska z klasy Va. Po zmaganiach półfinału a później finału Zosia zajęła III miejsce co jest dużym sukcesem. Nasza szkoła w końcowej eliminacji zajęła VI miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a finaliści zostali nagrodzeni jeszcze nagrodami rzeczowymi.

L.W.

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »