Start arrow Wiadomości arrow Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
30.05.2018.

10 maja – w SP nr 1 w Wolsztynie przeprowadzono Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło 17 drużyn reprezentujących szkoły powiatu wolsztyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Drzewiecka z klasy VII A, Aleksander Śmiałek i Zofia Krzemień z klasy VII B

W pierwszym etapie sprawdzono wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie otrzymali test składający się z 25 pytań. Do rozwiązania tego testu była potrzebna gruntowna wiedza z zakresu prawa o ruchu drogowym.

Konkurencje praktyczne składające się na drugi etap konkursu przeprowadzone zostały na terenie okalającym boiska przy SP nr 1 w Wolsztynie. Drużyny musiały bezbłędnie pokonać tor przeszkód złożony m.in. ze slalomu, „tarki” i „żmijki”. Konkurencje te jak się okazało nie należały do najłatwiejszych, co jest już tradycją konkursu. Pomimo tego, że poziom przygotowania zawodników był jak zwykle wysoki, nikomu nie udało się przejechać toru bezbłędnie. Sędziami podczas turnieju byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie wspomagani przez przedstawicielki Starostwa Powiatowego w Wolsztynie. Czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem całości, ale również udzielali cennych wskazówek uczestnikom turnieju. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył świetny nastrój wśród uczestników, nie zabrakło również ducha rywalizacji, a było o co walczyć.

Mimo szczerych chęci i dużego zaangażowania nie udało nam się zdobyć miejsca na podium...W ostatecznej klasyfikacji drużyn gimnazjalnych zajęliśmy VI miejsce.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały okolicznościowe puchary, dyplomy i drobne upominki. Laureaci, którzy zajęły premiowane miejsca nagrodzeni zostali rowerami górskimi, wyposażeniem rowerowym oraz sprzętem turystycznym ufundowanym przez Starostę Powiatowego w Wolsztynie, Burmistrza Wolsztyna, Wójta Gminy Siedlec oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie. Gratulacje zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom złożyli zaproszeni goście reprezentujący lokalne samorządy, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie, a w imieniu organizatorów wiceszef wolsztyńskich stróżów prawa nadkom. Krzysztof Krawczyk.

Opiekun drużyny: Anna Kamczycka

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »