Start arrow Wiadomości arrow Aktorskie próby...
Aktorskie próby... PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
27.05.2018.

Przedstawienia, które wystawiliśmy 15.05 dla klas 1-5 i 16.05.2018 r. dla przedszkola nie wzięły się znikąd. Musieliśmy ćwiczyć prawie cały rok szkolny. Spotykaliśmy się co tydzień, na początku w sali nr 15, a potem w stołówce. Zaczęliśmy od wybrania komediowych sztuk. Większość scenariuszy pochodziła z książki „Kabaret na jednej nodze” autorstwa Wandy Chotomskiej.

Najtrudniejsze było przydzielanie ról, ponieważ prawie każdy chciał być kimś ważnym. Spotkania w okresie zimowym umilała nam herbatka. Podczas prób najczęściej wszyscy dobrze się bawiliśmy, tylko pani musiała czasem pokrzyczeć, gdy ktoś nie umiał tekstu, aktorzy nie umieli się skupić albo zbyt dobrze się bawiliśmy...

Często wybuchaliśmy głośnym śmiechem w najmniej odpowiednich momentach. Tuż przed występem ćwiczyliśmy po dwie godziny lekcyjne. Rekwizyty dodawały uroku naszym sztukom. Same przedstawienia ulepszyły też zmiany wprowadzone przez nas do scenariusza. W dzień wystawienia sztuk stresowaliśmy się wszyscy razem z panią Hanią, bo chcieliśmy, by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Mimo drobnych błędów wyszło jak należy. Wszystkim się bardzo podobało. A to wszystko dzięki współpracy między aktorami. Ale przedstawienia nie udałyby się, gdyby nie nasza pani od polskiego, która podczas prób udzielała nam wielu rad, dzięki którym byliśmy odważniejsi i bardziej kreatywni. Dziękujemy wszystkim widzom!

Zofia Kotlarska, Maja Wojtkowiak. Kl.5a

Zmieniony ( 27.05.2018. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »