Start arrow Ze sportu arrow Piłka ręczna jest kobietą!
Piłka ręczna jest kobietą! PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
13.03.2018.
To nie przypadek, że tegoroczne Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt odbyły się w Dzień Kobiet. Piłka ręczna to sport dla walecznych, odważnych i silnych osób, a takimi są kobiety. W

szystkie uczestniczki tego turnieju reprezentowały naprawdę dobry poziom, a rywalizowały szkoły z Belęcina, Przemętu, Bucza, Wolsztyna (SP 1 oraz SP 2) oraz Siedlca.

Pierwszy mecz dla gospodyń mistrzostw nie był łatwy. Handball z emocji słynie -tutaj to powiedzenie sprawdziło się w stu procentach! Niestety stres oraz emocje wzięły górę i dziewczyny przegrały mecz z rywalkami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolsztynie 4:8.

To był turniej, w którym obowiązywały proste reguły: każdy następny mecz to kolejna szansa, w której wszystko zaczyna się od nowa. Nasze uczennice zrozumiały więc, że mają szansę i dzięki temu wyszły zwycięsko z pojedynku z rówieśniczkami z Bucza z wynikiem 4:2. Nareszcie stres przestał je paraliżować i piłka znalazła swoje miejsce w bramce.

Trzeba tutaj wspomnieć o naszych bramkarkach, bez których ciężko byłoby dziewczynom zbudować przewagę. Alicja Matysiak oraz Wiktoria Rejman pokazały mistrzowski poziom! Ich ogromne umiejętności oraz zimna krew pomogły drużynie w pokonywaniu przeciwników.

Kolejne zwycięstwo odniosły nad uczennicami SP nr 1 w Wolsztynie (także 4:2). Ta wygrana zapewniła dziewczynom walkę w finale o tytuł mistrzyń powiatu wolsztyńskiego w piłce ręcznej. Przeciwnik był bardzo mocny. Jak dotąd nie przegrał żadnego meczu. Dziewczęta ze SP nr 2 w Wolsztynie prezentowały się naprawdę rewelacyjnie. Reprezentantki Siedlca walczyły do samego końca. Niestety musiały uznać wyższość przeciwnika. Przegrały mecz wysoko, bo aż 0:7.

No cóż, sport nie wybacza błędów. Zabrakło skuteczności w rzucaniu do bramki. Nasze zawodniczki walczyły imponująco! Ich obrona była solidnie zbudowana, jednak zabrakło odrobiny szczęścia przy oddawaniu rzutów. Piłka jakby się obraziła na bramkę i nie chciała do niej wskoczyć.

Dziewczyny! Trzeba walczyć dalej! Za rok rewanż! Trening, trening i jeszcze raz trening, a na pewno nie pożałujecie! Pani Trener na Was czeka!

Krótkie podsumowanie:

I miejsce – SP nr 2 w Wolsztynie II miejsce – SP w Siedlcu III miejsce – SP nr 1 w Wolsztynie IV miejsce – SP w Przemęcie V miejsce – SP w Buczu VI miejsce – SP w Belęcinie

Gospodynie zagrały w składzie: Zofia Krzemień, Alicja Matysiak, Wiktoria Moder, Wiktoria Rejman, Kinga Napierała, Marta Ceglarek, Martyna Kaczmarek, Hanna oraz Anna Obrempalska, Angelika Świder, Katarzyna Krawczyk, Kamila Mazur, Martyna Walczak, Jessika Krauze, Karolina Cicha pod przewodnictwem pani trener Krystyny Zwirn.

LuPka

Zmieniony ( 13.03.2018. )
 
nastpny artyku »