Start arrow Wiadomości arrow Śpiewolandia 2017
Śpiewolandia 2017 PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
28.12.2017.
Dnia 8 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewolandia” w Wolsztynie. Była to już XV edycja tego konkursu. Jak co roku celem tej imprezy była popularyzacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu, a także promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej.

Każdy z uczestników przygotował jedną piosenkę, którą zaprezentował na scenie przed profesjonalnym jury oraz liczną widownią. Konkurencja była bardzo duża. Na scenie zaprezentowało się ponad 60 wykonawców. Wśród laureatów nie zabrakło uczniów naszej szkoły, nawet tych najmłodszych.

Mikołaj Żydzik z klasy IB zajął III miejsce za emisyjne wykonanie piosenki „W Literkowie”. Natomiast Dominik Kierecki z klasy VA wyśpiewał II miejsce piosenką „Z naszymi marzeniami”. Poprawność interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny zyskały uwagę oraz uznanie komisji.

Pięknie zaprezentowali się również:

  • Emilia Opaska – klasa IB
  • Kamil Kierecki – klasa IB
  •  Zofia Ceglarek – klasa IIIA
  • Filip Żydzik – klasa VA
  • Martyna Walczak – klasa II Gimnazjum

Dzięki takim festiwalom młodzi artyści mają możliwość spełniania swoich marzeń i podnoszenia umiejętności wokalnych. Rozwijają swoje pasje, kreatywność i wyobraźnię. Zaczynają wierzyć w siebie i we własne możliwości.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów.

Maria Stefan, Magdalena Krzemień

Zmieniony ( 28.12.2017. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »