Start arrow Wiadomości arrow X Siedleckie Nutki
X Siedleckie Nutki PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
17.12.2017.

14 listopada 2017 roku po raz dziesiąty dzieci i młodzież z gminy Siedlec spotkali się na Gminnym Przeglądzie Piosenki „Siedleckie Nutki”. Celem konkursu było wyłonienie najzdolniejszych osobowości wokalnych. Jednocześnie uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się na scenie oraz prezentacji ulubionych utworów. Organizatorem festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcu.

Jury w składzie: Marcin Szczechowiak, Grzegorz Thiel i Agnieszka Kędziora oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, muzykalność dzieci i młodzieży, a także interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. W tym roku szkoły w gminie Siedlec wystawiły razem 25 utworów.


Uczniowie naszej szkoły również brali udział w konkursie festiwalowym i to z dużym sukcesem. W kategorii Dziecięcej Solowej wystąpili: Dominik Kierecki z klasy V A, który zdobył III miejsce oraz Filip Żydzik też z klasy V A.

W kategorii Młodzieżowej Solowej wystąpiły: Agnieszka Michalska z klasy VII A, która zdobyła I miejsce oraz Karolina

Stefan z klasy II A Gim, która zdobyła III miejsce.

W kategorii Dziecięcej Zespołowej wystąpiły: zespół z składzie – Dominik Kierecki, Filip Żydzik, Martyna Wojtkowiak, Roksana Wojtkowiak, Maja Wojtkowiak, Emilia Tomaszewska, Zofia Heinrich, Martyna Durczak, Aleksandra Mazur, Natalia Piosik, Nina Maszner, Natalia Kozłowska, Wiktoria Ceglarek i Natalia Kulus, który zdobył w tej kategorii I miejsce oraz zespół w składzie - Mateusz Kaczmarek, Martyna Śmiałek, Zofia Matysiak, Agata Kaczmarek, Piotr Lemański, Pola Dulat, Weronika Rosińska, Maja Durczak, Maria Kisielewicz, Marika Krauze, Elwira Przybyła, Zuzanna Maćkowiak, Michalina Stasiak, Karina Flieger.

W kategorii Młodzieżowej Zespołowej wystąpił tylko jeden zespół w składzie – Dominika Drzewiecka, Patrycja Bachman, Agnieszka Michalska, Jesika Krauze, Wiktoria Rejman, Wiktoria Moder, Zofia Krzemień, Rozalia Ksiąg, Kamila Mazur, Karolina Stefan, Natalia Cycoń, Martyna Walczak, Martyna Kaczmarek, Natalia Paszkowska i Katarzyna Kowalska, który zdobył Il miejsce. Po zaśpiewaniu wszystkich piosenek, jury poszło uzgodnić wyniki konkursu. W tym czasie dla wszystkich uczniów był poczęstunek. Po tej krótkiej przerwie wystąpiło pięcioro laureatów z poprzednich konkursów. Z naszej szkoły wystąpili: Milena Ball, Kamil Pyszkowski oraz Karolina Stefan.

Atmosfera była cudowna. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Dominika Drzewiecka kl.VIIa

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »