Start arrow Ze sportu arrow Wykonali plan i jadą na Mistrzostwa Polski
Wykonali plan i jadą na Mistrzostwa Polski PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
16.09.2017.

Mowa tu o Michale Maciaszczyku i Filipie Kozinie oraz ich trenerce Pani Krystynie Zwirn. W Goleniowie 10 września 2017 roku został zorganizowany Makroregion Młodzików w Lekkiej Atletyce. Są to ćwierćfinały Mistrzostw Polski. Chłopcy przygotowywali się bardzo długo do najważniejszych zawodów w swojej dotychczasowej karierze. W wakacje wyjechali do Rewala wraz ze swoim klubem WMLKS NADODRZE POWODOWO, aby wykuwać życiową formę na te właśnie zawody.

Michał Maciaszczyk zadebiutował w biegu na 2000 m z rewelacyjnym czasem 6:03.13, zdobywając srebrny medal i zapewniając sobie udział na Mistrzostwach Polski. Michał przegrał złoty medal z chłopakiem, który zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabelach w Polsce na tym dystansie, ale wierzymy, że odegra się za dwa tygodnie w Białej Podlaskiej (to właśnie tam odbędą się najważniejsze zawody dla młodzików).

Filip Kozina w swojej koronnej konkurencji jaką jest pchnięcie kulą, ustanowił nowy rekord życiowy, posyłając kulę na odległość 13.52 m. Tym pchnięciem zagwarantował sobie złoty medal, wygrywając z przewagą ponad 2 metrów nad drugim zawodnikiem. Filip ma nadzieję, że już niedługo uda mu się pokonać granicę 14 m.

Mistrzostwa Polski odbędą się 23-24 września w Białej Podlaskiej. Chłopcy nie zwalniają tempa, trenują dalej, aby wypaść jak najlepiej na tych zawodach. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć zawodnikom i ich trenerce. Trzymamy mocno kciuki i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »