Start arrow Ze sportu arrow Młodzi wiedzą co dobre!
Młodzi wiedzą co dobre! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
30.06.2017.

Pierwszy dzień wakacji. Można by powiedzieć, że uczniowie nie chcą mieć ze szkołą i wszystkim, co z nią związane, nic do czynienia, a tu miłe zaskoczenie!

Pomimo że Wojewódzka Spartakiada LZS w Żerkowie została zaplanowana na pierwszy dzień wakacji, to uczniowie szkół: siedleckiej oraz chobienickiej wyrazili chęć wzięcia udziału w tych zawodach. Ekipa składała się z sześciu dziewczyn. Były to: Kinga Napierała, Alicja Matysiak, Agnieszka Ślęczkowska, Patrycja Bachmann, Angelika Świder i Wiktoria Rejman. Reprezentowało nas też dziesięciu chłopaków, czyli: Michał Maciaszczyk, Filip Kozina, Oskar Kruszyński, Karol Duda, Hubert Cegłowski, Jakub Sienkiewicz, Adrian Drążek, Aleks Czerniak, Szymon Kliem, Aleksander Adamczak. Konkurencje, w jakich młodzież brała udział, były nietypowe, np. rzut beretem, wędkowanie na sucho, tor przeszkód, strzał z wiatrówki, rzut przedmiotami do celu, rzut lotką, strzały piłką do bramki, podnoszenie odważnika, rzut piłką lekarską oraz rzut piłką do kosza. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i radością brali udział w tych zaskakujących konkurencjach. Przyniosło to bardzo dobre rezultaty, a mianowicie 3 medale: 2 złota - Oskar Kruszyński w pokonywaniu toru przeszkód na czas, Kinga Napierała w rzucaniu przedmiotami do celu oraz jeden srebrny krążek - Michał Maciaszczyk w pokonywaniu toru przeszkód (przegrywają z Oskarem złoty medal o 1 sekundę).


Należy zaznaczyć, że nasi zawodnicy byli dużo młodsi od pozostałych. Nikt z tego powodu nie narzekał, wręcz przeciwnie wszyscy byli zadowoleni i bardzo pozytywnie nastawieni. Mamy nadzieję, że za rok medali będzie jeszcze więcej. Młodzież spędziła świetnie i przede wszystkim aktywnie pierwszy dzień wakacji. Każdy z uczestników wracał do domu uśmiechnięty. Świadczy to o tym, że młodzi wiedzą, co dobre! Cieszę się, że istnieją jeszcze tacy młodzi ludzie, którzy wybierają aktywność fizyczną zamiast siedzenia przed TV czy komputerem.

LuPka

 
następny artykuł »