Start arrow Wiadomości arrow Konkurs j. niemieckiego
Konkurs j. niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
21.06.2017.
 

W środę, 7 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Języka Niemieckiego, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy Siedlec. Dyrektor Związku Gmin Unterspreewald w Niemczech, pan Jens-Hermann Kleine ufundował dla zwycięzców poszczególnych kategorii nagrody w postaci wejściówek na Wyspę Tropikalną. Każdy z uczestników otrzymał dyplom a także drobny upominek od Wójta Gminy Siedlec. Motto tegorocznego konkursu brzmiało „Deutsch hat Klasse – Język niemiecki ma klasę”.

Laureaci konkursu wg kategorii:

Klasy 4-6 szkoły podstawowe:

  • I miejsce – Julia Prządka – ZPSPiG w Kopanicy,
  • II miejsce – Zuzanna Zmuda – ZPSPiG w Kopanicy,
  • III miejsce – Mateusz Rozynek – ZPSPiG w Belęcinie.

Klasy 1-3 gimnazjum, poziom podstawowy:

  • I miejsce – Zuzanna Budzyń – ZSPiG w Siedlcu,
  • II miejsce ex aequo – Wiktoria Gracz – ZSPiG w Siedlcu i Alicja Banaszak – ZPSPiG w Kopanicy.

Klasy 1-3 gimnazjum, poziom zaawansowany:

  • I miejsce – Laura Doulgeris – ZPSPiG w Kopanicy,
  • II miejsce – Jakub Tomiak – ZSPiG w Siedlcu,
  • III miejsce – Martyna Walczak – ZSPiG w Siedlcu.
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »