Start arrow Wiadomości arrow Zdajemy na kartę rowerową!
Zdajemy na kartę rowerową! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
14.06.2017.

Jak co roku uczniowie IV klas po opanowaniu wiedzy z Wychowania Komunikacyjnego podeszli do Egzaminu teoretycznego i praktycznego. Egzamin pisemny uczniowie zdawali w pracowni technicznej natomiast egzamin praktyczny odbywał się na ternie boiska szkolnego (kortu).

Ze zdaniem testów nie było tak prosto. Nie wszyscy uczniowie zdali test za pierwszym podejściem, ale po zdaniu poprawki reszta uczniów mogła podejść do egzaminu z jazdy rowerem po placu manewrowym,na którym wyrysowane były podstawowe manewry drogowe. Oprócz ósemki i jazdy z obrotem do tyłu,przy wyciągniętej ręce i odwróconej głowie w do tyłu był także slalom między trzema pachołkami .Dużym wyzwaniem dla uczniów było także idealne zatrzymanie się przednim kołem na linii stopu. Na egzaminie z jazdy rowrem,który miał miejsce 31 maja 2017 roku udział wzięły klasy IV A i IV B.

Mieliśmy do dyspozycji aż 10 rowerów,które przyprowadzili na egzamin uczniowie czwartych klas. Były rowery dla dziewczyn i dla chłopaków. Egzamin trwał dwie godziny lekcyjne. Po dosłownie kliku poprawkach z jazdy ,wszyscy mogliśmy cieszyć się sukcesem zdanego egzaminu. Jednak nie wszystkim uczniom będzie dane cieszyć się widokiem karty rowerowej w swojej dłoni….uczniowie którzy w tym roku szkolnym nie ukończyli jeszcze 10 lat nie będą mogli tej karty otrzymać,ponieważ nie mają jeszcze uprawnień do tego aby być posiadaczem Karty Rowerowej...Kartę rowerową będą mogli otrzymać dzień po swoich dziesiątych urodzinach…

Atmosfera na egzaminie była niezwykle gwarna!W końcu zdawało 49 uczniów… Wszyscy z radością po odbytym egzaminie wrócili do domu z uśmiechem na twarzy!!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »