Start arrow Wiadomości arrow Przerwa na kulturę
Przerwa na kulturę PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.06.2017.

W dniach 9 maja-26 maja, nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w projekcie „Przerwa na kulturę”,którego organizatorem głównym - przy naszym współudziale był Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcu. „Przerwa na kulturę”, to wyjątkowe przedsięwzięcie artystyczne, polegające na popularyzacji współczesnego malarstwa sztalugowego. W naszej szkole odbył się wernisaż prac pochodzących z Plenerów Malarskich,które odbywają się corocznie w Gminie Siedlec.

Organizatorzy udostępnili naszej szkole 19 obrazów, których tematyką były: pejzaże, malarstwo architektury, malarstwo sakralne i abstrakcja. Prace te umieszczone zostały w stołówce szkolnej, do której dostęp mają wszystkie dzieci i młodzież. Mogliśmy na co dzień obcować ze sztuką lokalnych artystów, a także artystów zagranicznych, również goszczących na plenerach.

 Zapoznaliśmy się także z terminami nieobcymi sztuce, takimi jak :wernisaż, galeria sztuki, malarstwo sztalugowe,instalacja. Napis „Przerwa na kulturę”, który zawisł na szkolnym korytarzu, niedaleko stołówki, powstał przy udziale uczniów poszczególnych klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz nauczyciela plastyki. Celem tego przedsięwzięcia była promocja sztuki współczesnej i uwrażliwienie uczniów na niezwykły świat plastyków oraz ich różnorodnych form ekspresji.

Oprócz wystawy odbyły się także warsztaty plastyczne, które były powiązane z wystawą, jako formą własnej wypowiedzi plastycznej, której bazą były obrazy artystów wystawiających obrazy w naszej szkolnej galerii. W warsztatach tych wzięli udział uczniowie chętni i na co dzień interesujący się sztuką a także uczniowie uzdolnieni plastycznie. Powstało 30 prac plastycznych, które powędrowały do GOK w Siedlcu aby dołączyć do zbioru prac wykonanych przez uczniów ze szkół, które wcześniej wzięły udział w projekcie „Przerwa na kulturę” Uczniowie bardzo miło przyjęli sztukę, która zagościła w naszej szkole. Chętnie wyrażali swoje opinie podczas wspólnych rozmów a także na lekcjach plastyki.

AK

Cztery ostatnie zdjęcia pochodzą ze strony GOK Siedlec

Zmieniony ( 08.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »