Start arrow Wiadomości arrow Przedstawienie w Obrze
Przedstawienie w Obrze PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
20.05.2017.

W piątek, 5 maja, odbył się wyjazd na sztukę teatralną zatytułowaną „Exodus” wystawianą na deskach scenicznych Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze. Wyjazd ten zorganizowała p. Magdalena Buda.

Reżyserem przedstawienia był ojciec Sebastian Wiśniewski, a udział w nim brała młodzież z parafii w Obrze, klerycy oraz uczennice naszej szkoły - Marcysia i Zuzanna Brudło.

Spektakl był o dziejach hebrajskiego chłopca, Mojżesza, który zamierza wyzwolić lud izraelski z niewoli egipskiej. Przedstawione zostało jego życie od chwili narodzin w rodzinie Izraelitów, którzy byli niewolnikami egipskimi, poprzez pobyt na dworze faraona, powrót do swoich braci, aż po wyjście z Egiptu po plagach, jakie spotkały ciemiężycieli. Scenariusz oparto na przekazach biblijnych, jednak „przemycono” kilkukrotnie teksty odnoszące się do współczesności, które miały za zadanie rozbawić licznie zgromadzoną publiczność.

Została zaśpiewana duża ilość piosenek, w większości przy akompaniamencie na żywo. Z obu stron po bokach widowni były ustawione rzutniki, które w kilku scenach rzucały obraz, uatrakcyjniając tym samym przedstawienie. Po dwóch godzinach od momentu zabrzmienia dzwonków przed spektaklem, można było zrobić sobie zdjęcie w licznym towarzystwie występujących artystów.

Wyjazd był udany, przedstawienie wszystkim się podobało i mamy nadzieję, że powrócimy tam za rok.

Anna Zielonka

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »