Start arrow Wiadomości arrow Wyjątkowy gość w naszej szkole
Wyjątkowy gość w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
02.05.2017.

Dnia 25 kwietnia 2017 roku w ramach wizytacji kanonicznej w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Siedlcu, w murach naszej szkoły gościł ksiądz biskup Grzegorz Balcerek.

Ksiądz biskup wraz z proboszczem siedleckiej parafii, księdzem Krzysztofem Apiecionkiem, przybył do szkoły o godz. 11:30. Czekali już na niego odświętnie ubrani uczniowie. Na początku zaśpiewaliśmy hymn naszej szkoły, a po nim głos zabrała pani dyrektor Dorota Brudło. Potem ksiądz biskup otrzymał bukiet kwiatów i wygłosił dla nas krótką, ale bardzo ciekawą katechezę o rozpoznawaniu powołania w swoim życiu. Po niej udzielił wszystkim błogosławieństwa, a na pożegnanie odśpiewaliśmy pieśń “Błogosławieni miłosierni”, która była hymnem ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Później uczniowie udali się na obiad, a nauczyciele na spotkanie z księdzem biskupem.

Uważam ten dzień za jeden z najbardziej uroczystych w szkole, ponieważ taka wizyta zdarza się tylko raz na pięć lat.

Klaudia Dolata, kl. III b gimnazjum

Zmieniony ( 08.05.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »