Start arrow Wiadomości arrow Przywitaliśmy wiosnę na sportowo!
Przywitaliśmy wiosnę na sportowo! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
02.04.2017.

Dnia 21 marca br. uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum spotkali się w sali gimnastycznej, aby przywitać wiosnę.

Czteroosobowe reprezentacje klas rywalizowały w sztafecie. która wystartowała w Żodyniu a meta była w szkole. Ponadto mieliśmy wziąć udział w grach zespołowych: piłce nożnej (drużyna to: czterech chłopców i jedna dziewczyna) i unihokeju (jedna dziewczyna i jeden chłopak). Niestety udało się rozegrać tylko mecze w unihokeja szkół podstawowych, reszta rozgrywek zostanie dokończona w innym terminie. Każda klasa wybrała też trzy osoby, które zrobiły plakat oraz kolejne trzy, które rozwiązały krzyżówkę przyniesioną przez sztafetę.

Do naszych zadań należało również ubranie się w kolorze, który wylosowaliśmy kilka dni wcześniej. Dziesięciu reprezentantów klas musiało wziąć udział w zadaniach sprawnościowych. Zadania były następujące: rzucanie piłką tenisową do kosza (każdy miał 3 rzuty), skok z miejsca i jednoczesne wrzucenie woreczka do hula-hop (za rzucenie były dodatkowe punkty), trafienie woreczkami w materace (również 3 rzuty). Kolejne zadanie było dla dwóch osób. Jedna miała zawiązane oczy, a druga była przewodnikiem i musiała ostrzegać kolegę przed przeszkodami, pachołkami. Ostatnie zadanie należało do wychowawców klas. Każdy z nauczycieli musiał trafić piłką do kosza, jeżeli udało się to za pierwszym razem, na konto klasy trafiało 100 punktów.

Podsumowanie:

W unihokeju szkół podstawowych wygrała klasa V a, drugie miejsce zdobyła klasa VI a, trzecie- VI b. Za plakaty maksymalna liczba punktów wynosiła 100 pkt. Tyle zdobyły klasy: V b, VI b oraz III a. Klasa III b zdobyła 90 pkt, 80 pkt.: IV b, I b, II a i II b, 70 pkt.: V a, I a, 60 pkt.: IV a, 50 pkt.: VI a.

Nagrodą za pierwsze miejsce był wyjazd na kręgle, zarówno dla zwycięskiej klasy z gimnazjum oraz z szkoły podstawowej. Po podsumowaniu punktów ogłoszono wyniki. W gimnazjum zwyciężyła kl. III a, a w szkole podstawowej- kl. VI b. Trzy osoby, które uzyskały najwięcej punktów w zadaniach sprawnościowych otrzymały nagrody indywidualne. W kategorii gimnazjum byli to: Oskar Czerniak Maciej Heinrich Jakub Kardacz W szkole podstawowej: Jan Jankowiak, Kajetan Koszela Maja Lewandowska

Najszybciej do szkoły dotarła sztafeta kl. III a gim, za nią kl. II b, a jako trzecia - kl. III b.

Trzeba przyznać, że dzień był bardzo udany. Wszyscy cieszyli się, że nie było lekcji. Pogoda nam dopisała. Mamy nadzieję, że takie imprezy będą często odbywać się w naszej szkole. O godzinie 11:30 zakończyło się wręczanie nagród, później uczniowie udali się na obiad. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Na Facebooku jest relacja z tego wydarzenia. Zdjęcia wykonał pan Leszek Łopuszyńsk: relacja

Klaudia Dolata, kl. III b gimnazjum

Zmieniony ( 02.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »