Start arrow Wiadomości arrow Kolejny sukcesj gimnazjalistek z Siedlca!
Kolejny sukcesj gimnazjalistek z Siedlca! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
12.02.2017.

Dnia 26 stycznia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział drużyny z Belęcina, Wolsztyna (Gimnazjum nr 1 i nr 2), Przemętu, Bucza oraz z Siedlca. Oto skład reprezentujący ZSPiG w Siedlcu: Sara Matysik, Patrycja Walczak, Klaudia Dolata, Ola Piątyszek, Agata Kujbida, Kinga Napierała, Alicja Matysiak, Martyna Kaczmarek, Kinga Wiśniewska, Marta Ceglarek, Martyna Walczak, Maria Lewandowska.

Z powodu dużej liczby drużyn został wprowadzony podział na grupy:

Grupa 1.:

 • Siedlec
 • Wolsztyn nr 2
 • Bucz

Grupa 2.:

 • Belęcin
 • Wolsztyn nr 1
 • Przemęt

Czas gry wynosił 2 x 10 minut. Na początku odbyły się mecze w grupach. Mecze sędziowali: Grzegorz Piątek i Bartosz Kramarek.

Wyniki naszych dziewcząt:

 • Siedlec - Wolsztyn nr 2 4:1
 • Siedlec - Bucz 7:3

Po wyjściu z grupy 1. zagrałyśmy z drużyną, która zajęła 2. miejsce w przeciwnej grupie, czyli z zespołem z Belęcina. Mecz ten wygrałyśmy 7:2.

Kolejny mecz o 1. miejsce zagrałyśmy po raz drugi z drużyną Gimnazjum nr 2 z Wolsztyna. Mecz ten był trudny. Pierwsza bramka dla naszej drużyny padła kilkanaście sekund przed zakończeniem pierwszej połowy. W drugiej połowie dałyśmy z siebie wszystko i wygrałyśmy 6:0.

Podium wyglądało następująco:

 1. Gimnazjum Siedlec
 2. Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie
 3. Gimnazjum Belęcin
 4. Gimnazjum nr 1 w Wolsztynie

Drużyny z Przemętu i z Bucza opuściły zawody przed ich zakończeniem, więc ich miejsca nie zostały ogłoszone. Po rozdaniu pamiątkowych medali i dyplomów, zostały nagrodzone zawodniczki, które wyróżniały się w grze. W naszej drużynie najbardziej wyróżniała się bramkarka- Alicja Matysiak, która bardzo skutecznie broniła i w ciągu tego turnieju nie obroniła tylko 6 rzutów.

Jesteśmy szczęśliwe, że zajęłyśmy 1. miejsce. Wiemy, że nasza gra nie była idealna, bo popełniałyśmy dużo błędów. W imieniu wszystkich dziewcząt chciałabym podziękować Pani Krystynie Zwirn, która spędza z nami dużo czasu na treningach i stara się nam tłumaczyć, co robimy źle. Mamy nadzieję, że dobrze zaprezentujemy naszą szkołę i nasz powiat w Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego. Liczymy, że do czasu tych rozgrywek wyeliminujemy błędy, które popełniamy i że nasza trenerka będzie z nas w stu procentach zadowolona.

Klaudia Dolata kl. III b gimnazjum

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »