Start arrow Ze sportu arrow Gimnazjalistki z Siedlca Mistrzyniami Gminy!!!
Gimnazjalistki z Siedlca Mistrzyniami Gminy!!! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
20.01.2017.

Dnia 17 stycznia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Gminy Siedlec w piłce ręcznej dziewcząt z gimnazjum. Wzięły w nich udział drużyny z Belęcina, Tuchorzy i Siedlca. Oto skład drużyny reprezentującej ZSPiG w Siedlcu: Sara Matysik, Patrycja Walczak, Klaudia Dolata, Ola Piątyszek, Agata Kujbida, Kinga Napierała, Alicja Matysiak, Martyna Kaczmarek, Kinga Wiśniewska, Karolina Cicha, Marta Ceglarek, Martyna Walczak, Maria Lewandowska.

Pierwszy mecz zagrały dziewczyny z Belęcina i Tuchorzy. Walka między zespołami była zacięta, ale ostatecznie wygrały reprezentantki Belęcina. Po meczu odbyła się przerwa, a po niej przyszedł czas na kolejny mecz: Siedlec - Belęcin. Chciałyśmy wygrać i udało się. Pokonałyśmy przeciwniczki 12:0. Po kolejnej przerwie zmierzyłyśmy się z dziewczętami z Tuchorzy. Ten mecz również udało nam się wygrać 20:3.

Podium wyglądało następująco:

  1. Gimnazjum Siedlec
  2. Gimnazjum Belęcin
  3. Gimnazjum Tuchorza

Najlepszym zawodnikiem siedleckiej drużyny została Sara Matysik. Zdecydowana większość bramek to jej zasługa. Za skuteczność należy też pochwalić naszą bramkarkę- Alicję Matysiak.

Do Mistrzostw Powiatu Wolsztyńskiego, które odbędą się 26 stycznia, przechodzi nasz zespół oraz drużyna z Belęcina. Bardzo się cieszymy, że zajęłyśmy pierwsze miejsce. Dziękujemy Pani Krystynie Zwirn za przygotowywanie i za motywowanie nas. Mamy nadzieję, że na zawodach powiatowych również pójdzie nam dobrze!

Klaudia Dolata kl. III b gimnazjum

Zmieniony ( 20.01.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »