Start arrow Wiadomości arrow Gminny Konkurs Wiadomości o HIV i AIDS
Gminny Konkurs Wiadomości o HIV i AIDS PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
30.12.2016.

W Polsce i na całym świecie 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. W tym dniu na korytarzu szkolnym pojawiła się tematyczna gazetka, a klasy III gimnazjum zorganizowały akcję przyklejania czerwonych wstążeczek całej młodzieży gimnazjalnej. Klasy II gimnazjum wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Nie daj szansy AIDS” organizowanym przez SANEPID w Wolsztynie. Uczniowie klas III gimnazjum mogli wziąć udział w konkursie wiadomości o HIV i AIDS. Po szkolnych eliminacjach 16 grudnia 2016r odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Wiadomości o HIV i AIDS, w którym udział wzięło po 3 uczniów z każdego gimnazjum. Po przebrnięciu przez pytania w formie testu oraz zaciętej ustnej dogrywce wyłoniono zwycięzców:

  • I miejsce zajęła - Klaudia Dolata z Gimnazjum w Siedlcu
  • II miejsce zajęła - Anna Błoch z Gimnazjum w Belęcinie
  • III miejsce zajęła - Agnieszka Rychła z Gimnazjum w Chobienicach

Pozostali uczestnicy z małą różnicą w zdobytych punktach zajęli od IV – XI miejsca. Konkurs odbył się pod patronatem SANEPID-u w Wolsztynie, który ufundował nagrody dla zwycięzców, a opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowała Anna Wawrzyńska (pracownik SANEPID).Najskuteczniejszą bronią przeciwko HIV jest wiedza. Dlatego uczniowie gimnazjum na lekcjach biologii i WdŻwR poznają najważniejsze wiadomości o wirusie HIV i chorobie AIDS.

Od 2015 roku kampanie w Polsce i na świecie skierowane są zwłaszcza do ludzi młodych, aby poznali swój status serologiczny poprzez wykonywanie testów przeciwko HIV.

Opiekę nad przeprowadzeniem konkursu sprawowali:

  • Ludwika Wita – n-l przyrody i WdŻwR,
  • Zbigniew Wąsik – n-l biologii i informatyki,
  • Danuta Maćkowiak – n-l geografii i opiekun PCK,
  • Bożena Matysiak – pielęgniarka szkolna
  • Anna Wawrzyńska i Anna Rapicka – z ramienia SANEPID –u w Wolsztynie.
Zmieniony ( 30.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »