Start arrow Muzyka od A do Z arrow Leonard Cohen  You Want It Darker (Columbia/SONY Music)
Leonard Cohen  You Want It Darker (Columbia/SONY Music) PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
18.12.2016.

Ciężko jest recenzować ostatnią płytę ulubionego Artysty. Leonard Cohen pięknie pożegnał się ze swoimi fanami, przeczuwając to, co stało się 7 listopada tego roku. Odszedł cudowny twórca. Jego śmierć była zaskoczeniem. Ten kanadyjski bard był bardzo popularny w naszym kraju. Kompozycje z tej płyty nie zaskakują nikogo. Jego ciepły głos, często jest to prawie melorecytacja, sprawia, że słuchający czują się, jakby byli jego dobrymi znajomymi. W otwierającym płytę utworze tytułowym śpiewa „…I’m ready, my Lord”. Widać, że był gotowy na śmierć i przyjął ją ze spokojem. Jego kompozycje traktują o miłości, smutku, samotności i radości. O najważniejszych ludzkich uczuciach. Dla mnie najważniejsze kompozycje z tego albumu to utwór tytułowy, „Traveling Light” oraz „If I Didn’t Have Your Love”. Kto jeszcze nie poznał Cohena, powinien to nadrobić i posłuchać jego nagrań.Zobacz wideo:

Zmieniony ( 18.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »