Start arrow Wiadomości arrow Śpiewolandia 2016
Śpiewolandia 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
12.12.2016.

Dnia 24 listopada 201r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewolandia 2016”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wolsztynie. Jak co roku, inicjatorem przedsięwzięcia był dyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury, pan Jarosław Świrszcz. W konkursie uczestniczyło ok. 50 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych.

Celem przeglądu jest popularyzacja dorobku artystycznego solistów, wymiana pomysłów i doświadczeń oraz promocja dziecięcej twórczości artystycznej.

W kategorii klas I-III drugie miejsce zajęła Jagoda Żok z klasy II A, która zaśpiewała piosenkę „Litery i słowa”, a Zofia Ceglarek, również z klasy II A zdobyła wyróżnienie za piękną interpretację piosenki „Uśmiechnięta wiosna”.

W kategorii klas IV – VI wysokie II miejsce wyśpiewał Dominik Kierecki z klasy IV A. Piosenką „Głuchy telefon” zachwycił nie tylko jurorów, ale także słuchaczy. W tej kategorii zaśpiewały również Natalia Kozłowska z klasy V B oraz Agnieszka Michalska z klasy VI A.

Nagrody przyznano także w kategorii uczniów klas I-III gimnazjum. Milena Ball z klasy III B zachwyciła i wzruszyła piosenką „Wracam do domu” i zajęła II miejsce, a Kamil Pyszkowski z klasy III A, utworem „Być dla kogoś” wyśpiewał III miejsce. W tej części konkursu zaśpiewała również Karolina Stefan z klasy I A.

„Śpiewolandia” przyciągnęła uzdolnione dzieci i młodzież, którym śpiewanie sprawia ogromną radość.

Naszym uczniom gratulujemy występu i życzymy dalszych sukcesów.

Maria Stefan, Magdalena Krzemień

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »