Start arrow Wiadomości arrow Lekcje malarstwa z artystką Izabelą Sak
Lekcje malarstwa z artystką Izabelą Sak PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
29.10.2016.

Dnia 25 października ZSPiG w Siedlcu odbyła się niezwykła lekcja plastyki , którą poprowadziły wspólnie: artystka malarstwa Izabela Sak i nauczycielka plastyki Anna Kamczycka.

Uczniowie wcześniej odwiedzili wystawę malarstwa Pani Izabeli w GOK Siedlec. Wystawa wywarła na uczniach klasy VIa wielkie wrażenie, czego owocem było nawiązanie kontaktu z artystką. Pani Iza odpowiedziała na zaproszenie i zaszczyciła swoją obecnością uczniów tej szkoły.

Uczniowie mieli także za zadanie napisanie analizy wybranego obrazu Pani Izy.

Artystka opowiedziała o swoich obrazach, które przyniosła na spotkanie. Wytłumaczyła również jakich technik plastycznych używa w swoich obrazach. Są to malarstwo akrylowe, akwarele i kolaż.

„Nigdy nie było jednak moim zamiarem fotograficzne odwzorowanie tego co widzę, lecz uchwycenie światła ,ulotnej atmosfery i klimatu chwili”-w ten sposób artystka opisuje swoją twórczość. Uczniowie zadawali pytania dotyczące warsztatu pracy i tematyki obrazów. Po zakończonych rozmowach Pani Izabela obdarowała uczniów pamiątkową ulotką z imiennym autografem, czym sprawiła szóstoklasistom wielka radość.

Urodziła się i mieszka w Zielonej Górze. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze. Kształciła się pod okiem znanych w środowisku lubuskim artystek. Były to między innymi: Irena Bierwiaczonek-Polak Agata Buchalik-Drzyzga Przez około siedem lat zajmowała się wykonawstwem i projektowaniem biżuterii srebrnej i złotej. Po wielu latach przerwy w dziedzinie artystycznej, w roku 2010 ponownie rozpoczęła przygodę z malarstwem. Początkowo w kręgu zainteresowań znalazły się szkło, porcelana i obrazy olejne. Z czasem warsztat wzbogacił się o akwarele - zarówno farby, jak i kredki. Ich urok ponownie odkryła na kilku letnich plenerach malarskich. Zafascynowana nieprzewidywalnością i lekkością farb akwarelowych, większość swojego wolnego czasu poświęciła na tworzenie właśnie w tej technice. Obecnie jest studentką III roku malarstwa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jej obrazy znajdują się między innymi w prywatnych galeriach w Szwecji, w Niemczech, we Francji, w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Pracownia Artystyczna Izabeli Sak mieści się w Zielonej Górze przy ulicy Ogrodowej.

Więcej na temat twórczości Pani Izabeli można dowiedzieć się ze strony : http://www.sztuka.unikatel.com.pl/

Zmieniony ( 29.10.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »