Start arrow Wiadomości arrow Sztafeta w Wolsztynie
Sztafeta w Wolsztynie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.10.2016.

Dnia 30. 09. 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu na stadionie w Wolsztynie. Mimo że dzień był pochmurny i zbierało się na deszcz, wszyscy zawodnicy byli pełni zapału i ochoty do walki o jak najlepsze wyniki. Chłopcy z gimnazjum mieli do pokonania dystans 10 x 1200 m, natomiast dziewczyny i reprezentanci z szkoły podstawowej 10 x 800 m.

Pierwsi wystartowali: Michał Maciaszczyk, Jan Weiss, Nikodem Tomiak, Mikołaj Laskowski, Adrian Żok, Seweryn Mania, Mateusz Łukaszewski, Adrian Woga, Oskar Czerniak i Tomasz Wawrzynowicz. Na początku wszystko wskazywało na zwycięstwo naszych, jednak przy kolejnych stratach przewaga malała, aż ostatecznie chłopcy z siedleckiej szkoły zajęli 5. miejsce. Potem do rywalizacji przystąpiły nasze gimnazjalistki w składzie Sara Matysik, Patrycja Walczak, Klaudia Dolata, Aleksandra Piątyszek, Sandra Ślęczkowska, Marta Frąckowiak, Natalia Paszkowska, Rozalia Reiman, Aneta Weiss, Wiktoria Gawron, (rezerwowa - Izabela Weiss). Dały z siebie wszystko, niestety nie udało się wywalczyć miejsca na podium. W rezultacie zajęły 6. miejsce.

Po gimnazjalistach do rywalizacji przystąpiła szkoła podstawowa. Chłopcy w składzie Jan Jankowiak, Mateusz Drzewiecki, Patryk Pytel, Kamil Napierała, Mateusz Woźny, Mikołaj Weiss, Dawid Kaczmarek, Patryk Kupś, (rezerwowy - Bartosz Kulus) podobnie do swoich starszych kolegów zajęli 5. miejsce. Natomiast dziewczyny w składzie Dominika Kaczmarek, Amelia Krajewska, Natalia Piosik, Wiktoria Przybyła, Julia Kopka, Katarzyna Krawczyk, Kamila Mazur, Oliwia Pawlik, (rezerwowe - Jessika Krauze, Maria Szymkowiak, Julia Stachowiak) pobiegły najlepiej z wszystkich siedleckich sztafet, co przyniosło im wiele satysfakcji. Ostatecznie zajęły 4. miejsce. Z dyplomami będącymi nagrodą za trudy sportowej rywalizacji wraz z swoimi trenerkami, Paniami: Krystyną Zwirn i Zdzisławą Łopuszyńską udaliśmy się do autobusu.

Paulina Bartkowiak (III a), Julia Wawrzynowicz (III a

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »