Start arrow Wiadomości arrow Wybory do Dużego i Małego Samorządu Szkolnego
Wybory do Dużego i Małego Samorządu Szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
01.10.2016.

Pod koniec września, już tradycyjnie co roku, organizowane są w naszej szkole wybory do nowego Samorządu Szkolnego. Dnia 27. 09. 2016 roku, z samego rana, w bibliotece szkolnej urządziliśmy lokal wyborczy. Każdy uczeń od klasy trzeciej Szkoły Podstawowej oraz młodzież Gimnazjum w Siedlcu mieli tego dnia prawo oddać swój głos (a ściślej mogli zaznaczyć maksymalnie pięć nazwisk) na swoich faworytów.

Już na pierwszej lekcji poszczególne klasy przychodziły na wybory. Na początku każda grupa była dokładnie poinformowana, w jaki sposób może zagłosować. Następnie każdy wyborca otrzymał kartę do głosowania. Potem w spokoju można było zaznaczyć wybrane nazwiska. Nie zabrakło również urny, do której należało wrzucić swoją kartę.

Wybory odbyły się dość szybko i sprawnie. Na końcu komisja wyborcza miała przed sobą ważne zadanie, ponieważ skrupulatnie musiała policzyć oddane głosy. Okazało się, że do Dużego Samorządu Szkolnego weszły następujące osoby:

  1. Seweryn Mania – 93 głosy
  2. Martyna Kaczmarek – 76 głosów
  3. Wiktoria Rejman – 71 głosów
  4. Rozalia Rejman – 66 głosów
  5. Mateusz Łukaszewski – 59 głosów.
Natomiast Mały Samorząd Szkolny będzie funkcjonował w składzie:
  1. Zofia Kotlarska – 70 głosów
  2. Jan Kisielewicz – 54 głosy
  3. Julia Stachowiak – 50 głosów
  4. Bartosz Kujawa – 45 głosów
  5. Dawid Kaczmarek – 43 głosy.

Pieczę nad wyborami sprawowały panie: Lidia Lewandowska, Magdalena Sołtysiak, Wiesława Śmiałek – Stasiak oraz niezastąpiona pani Zofia Mąkosa, która w naszej szkole najlepiej zna prawo wyborcze.

Nowemu Samorządowi Szkolnemu życzymy owocnej pracy i wielu ciekawych pomysłów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »