Start arrow Ze sportu arrow Udane starty na mityngu w Wolsztynie
Udane starty na mityngu w Wolsztynie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
27.09.2016.

Dnia 16 września 2016 r. na stadionie w Wolsztynie odbył się Gimnazjalny Mityng w LA. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Maciaszczyk, Filip Kozina, Klaudia Dolata, Martyna Kaczmarek, Tatiana Matuszewska, Marta Frąckowiak i Kinga Wiśniewska, a opiekunką była pani Krystyna Zwirn. Warunki pogodowe sprzyjały startom. Zawody rozpoczęły się o godzinie 11.00.

Pierwszy medal w naszej grupie zdobyła Klaudia Dolata (ja) w pchnięciu kulą (7.74 m). Wynik ten bardzo odbiega od mojej życiówki, ale bardzo się cieszę z brązowego medalu. Kolejnym medalistą został Filip Kozina, również w pchnięciu kulą (10,45 m). Zajął on 2. miejsce. Później przyszedł czas na start Michała Maciaszczyka w biegu na 1000 m. Od początku biegł jako pierwszy i nie dał się wyprzedzić przeciwnikom. Michał zajął pierwsze miejsce z czasem 2:57:00. Kolejne osiągnięcie to brązowy medal Martyny Kaczmarek w biegu na 300 m. Koleżanka nie mogła uwierzyć w swój sukces. Zadowoleni z rezultatów zrobiliśmy sobie zdjęcie grupowe na podium i udaliśmy się do autobusu. Bardzo się cieszymy, że naszymi dobrymi startami sprawiliśmy radość pani Krystynie Zwirn. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie jeszcze lepiej.

Klaudia Dolata, kl. III b gim

 
« poprzedni artykuł