Start arrow Wiadomości arrow Dzień Ziemi 2016 - "Palący temat - niska emisja"
Dzień Ziemi 2016 - "Palący temat - niska emisja" PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.05.2016.

Dnia 17. 05. 2016 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów był problem niskiej emisji. Uczniowie klas IV – VI i gimnazjum już wcześniej jako zadanie domowe mieli zapoznać się z tym problemem.

Uczniowie klasy szóstej przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. „Ziemia – planeta popiołu”.

„Na początku Bóg stworzył niebo i Ziemię, a człowiek stał się gospodarzem tej Ziemi. Czynił ją sobie poddaną, czerpał surowce i wszelkie bogactwa dla swoich potrzeb. Zmieniał ją, przekształcał, a nawet niszczył. Po wielu tysiącach lat człowiek zdobył się na odwagę wziąć w swoje ręce ster świata i przyszłości. I tak rozpoczęło się siedem ostatnich dni historii”. Tymi słowami rozpoczęło się przedstawienie. Po kolei widzieliśmy siedem ostatnich dni świata. W tle na scenie umieszczono na kuli ziemskiej kontynenty a na nich rośliny, zwierzęta i ludzi a wokół Ziemi sferę niebieską. Po kolei w trakcie siedmiu ostatnich dni z Ziemi znikały rośliny, zwierzęta i ludzie. Ziemia została ogarnięta ogniem aż stała się Ziemią popiołu, ucierpiały również ciała niebieskie. W tle brzmiała przejmująca muzyka Vangelisa o skończeniu świata. Ta katastroficzna wizja siedmiu dni poprzeplatana była utworami o pięknej przyrodzie i wielkiej potrzebie jej ochrony, by takie ostatnie dni nigdy nie nastąpiły.

Następnie prowadzące przekazały najważniejsze informacje o „Niskiej emisji „ - co to jest, kto jest za nią odpowiedzialny, jak bardzo szkodzi nam i całemu środowisku. Odczytano również prace dwóch uczennic z klasy Va Ameli Frajer i Agnieszki Ślęczkowskiej o niskiej emisji, oraz obejrzeliśmy jeszcze pięć animowanych spotów o przyczynach i skutkach niskiej emisji.

Na zakończenie chórek szkolny zaprezentował okolicznościowe piosenki o środowisku i Ziemi. Myślimy, że apel podobał się i wywarł na wszystkich wrażenie.

Martyna Kaczmarek, Martyna Walczak z klasy VI b.

Zmieniony ( 22.06.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »