Start arrow Wiadomości arrow Konkurs Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim.
Konkurs Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim. PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
09.06.2016.

Dnia 3 czerwca br. w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbył się XVI Konkursu Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim. Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie: Wiktoria Gracz, Kamil Pyszkowski z kl. IIa oraz Klaudia Dolata (ja) z kl. IIb. Brały udział w nim trzy-osobowe drużyny z 10 gimnazjów.

Na samym początku każdy z nas w ciągu 40 minut musiał rozwiązać test, w którym znajdowało się 30 pytań zamkniętych. Zawierał on pytania dotyczące: historii, przyrody, zabytków, współczesności, sportu i przemysłu. Po nim wraz z Panią Katarzyną Jęczmionką, kierowniczką Biura Promocji i Turystyki w Wolsztynie, wybraliśmy się na małą wycieczkę. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy o pałacu w parku oraz o Kaplicy Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

  Po wycieczce wróciliśmy na finał. Zanim się on rozpoczął, obejrzeliśmy 3 najlepsze spoty reklamowe, które musiał przygotować każdy zespół. Okazało się, że nasz spot został najlepiej oceniony! Kolejne najlepsze spoty zrobiły szkoły z Obry i z Kaszczoru. W takim składzie spotkaliśmy się w finale. Naszym zadaniem było m.in. ułożenie dużych puzzli, wskazanie kory dębu, dopasowanie zainteresowań do włodarzy gmin, rozpoznanie radnych, „wejść na wieżę widokową w Olejnicy” (musieliśmy przejść 29 przez podium). Ostatnie pytanie w finale dotyczyło bezrobocia w powiecie. Nasza drużyna strzeliła na 4,9 %. Kolejne drużyny podawały większe liczby. Jak się okazało, pomyliliśmy się zaledwie o jeden procent. Bezrobocie w powiecie wynosi 3,9 %. Po tym pytaniu Kamil zakręcił kołem, które wyglądało jak koło parowozu i okazało się, że nie musi być przeprowadzana dogrywka.

Nie mogliśmy uwierzyć, ale wygraliśmy! Nagrodą główną za 1 miejsce były tablety i bon do sklepu sportowego. Każdy uczestnik dostał również torbę z upominkami od Starostwa i od każdej z gmin. Jesteśmy szczęśliwi, że po kilku latach brania udziału w tym konkursie, zajęliśmy 1 miejsce. Chcielibyśmy podziękować Pani Marzenie Bartyzel za przygotowanie do testów i Pani Dorocie Kolesińskiej za pomoc w tworzeniu spotu.

Klaudia Dolata, kl. II b gim

Zobacz wideo: