Start arrow Wiadomości arrow Nasza praca - Wolontariat!
Nasza praca - Wolontariat! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.05.2016.

W ostatnich dniach praca wolontariuszy była bardzo mozolna. Zaangażowaliśmy się w działalność charytatywną, aby pomóc choremu Frankowi- uczniowi naszej szkoły. Wpadliśmy na pomysł zorganizowania szkolnej dyskoteki, której celem było zebranie jak największej sumy pieniędzy. Każdy z wolontariuszy miał przydzielone zadanie. Jedni sprzedawali słodkości w postaci przepysznego ciasta, inni zajmowali się sprzedażą napoi i tostów, a DJ Patryk przygotował oprawę muzyczną. Nie zabrakło chętnych do sprzątania i układania stołów. Byliśmy mile zaskoczeni, ponieważ na dyskotekę, która odbyła się 21 kwietnia, przybyło dużo osób, w szczególności uczniów klas podstawowych, którzy świetnie się bawili. Następnego dnia sprzedawaliśmy na przerwach pozostałe jedzenie. Po podliczeniu okazało się, że zebraliśmy sporą sumę pieniędzy.

Dwa tygodnie później wzięliśmy udział w imprezie zorganizowanej przez Panią Dorotę Kolesińską. Był to koncert charytatywny „Gramy dla Franka”. Na przybyłych gości czekała kawiarenka obsługiwana przez nas, czyli wolontariuszy, w której można było dostać kawę, herbatę, sok i ciasto. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Przy każdym stoisku czekały na nich różne gry i zabawy, a w obsłudze pomagaliśmy my.

Dzięki naszej pracy szybko zdobyliśmy potrzebne pieniądze dla Franka. Wszystkie te przedsięwzięcia bardzo cieszą i dają dużo satysfakcji. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi młodsi koledzy także będą pomagać innym.

Oliwia Radna i Martyna Budzyń

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »