Start arrow Wiadomości arrow Konkursy przyrodnicze
Konkursy przyrodnicze PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
14.05.2016.

XVI Konkurs Przyrodniczy w Liceum Ogólnokształcącym w Wolsztynie dla Szkół Podstawowych.

W dniu 22 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Konkursie Przyrodniczym dla Szkół Podstawowych organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie. Do konkursu przystąpiło 45 uczniów z dziewięciu Szkól Podstawowych z Powiatu Wolsztyńskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składzie: Adam Kokociński z Va, Zuzanna Brudło i Maria Lewandowska z VIb, oraz Bartosz Judt i Jakub Tomiak z VIa.

Na początku wszyscy uczestnicy musieli rozwiązać trudny test z wiedzy przyrodniczej. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po szkole zwłaszcza po pracowniach przyrodniczych: biologicznej, chemicznej i fizycznej. Dziesięciu najlepszych uczestników zostało zakwalifikowanych do półfinału a do finału przebrnęło pięciu z najlepszymi wynikami. Z naszej szkoły te eliminacje przebrnął Jakub Tomiak z klasy VIa. Finaliści musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi form ochrony przyrody, wyporności ciał, rozpoznawania skał i głosów zwierząt oraz zasad prawidłowego odżywiania się i higieny. Jakub Tomiak w finale zajął III miejsce, a drużyna z naszej szkoły w końcowej klasyfikacji zajęła IV miejsce. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy a finalistom ufundowane nagrody rzeczowe. Na zakończenie obejrzeliśmy kabaret na temat reklam w wykonaniu uczniów LO Wolsztyn

Zuzanna Brudło, Maria Lewandowska z VI b

Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny w Tuchorzy

W piątek 22 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny w Tuchorzy dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Szkołę Podstawową reprezentowali uczniowie: Kokociński Adam z Va, Lewandowska Maria z VI b, oraz Jakub Tomiak z VIa. Gimnazjum reprezentowali uczniowie: Martyna Młynarz i Adrianna Waśko z IIIa oraz Kowalski Karol z IIIb.

Na trudne pytania z ochrony środowiska oraz przyrodniczo – ekologiczne odpowiadaliśmy w formie testu, po którym nastąpiła dogrywka. Trzeba było rozpoznać rożne drzewa i zwierzęta oraz odpowiedzieć na pytania zadawane przez pana leśniczego. W końcowej klasyfikacji Szkól Podstawowych I miejsce zajął Jakub Tomiak z VIa a Maria Lewandowska z VIb zajęła miejsce III. W klasyfikacji gimnazjum Karol Kowalski z III b zajął IV nagrodzone miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz ekologiczne torby na zakupy.

Zuzanna Brudło, Maria Lewandowska z VIb.

Zmieniony ( 14.05.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »