Start arrow Ze sportu arrow Sezon sportowy rozpoczęty!
Sezon sportowy rozpoczęty! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.05.2016.

Dnia 21. 04. 2016 r. na wolsztyńskim stadionie odbyły się Otwarte Gimnazjalne Mistrzostwa Wolsztyna w LA, w których pod wodzą pani Krystyny Zwirn uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły: Martyna Paździor, Martyna Młynarz, Patrycja Walczak, Sara Matysik, Maja Stachowiak, Klaudia Dolata, Roksana Ksiąg, Michał Maciaszczyk, Adrian Woga i Miłosz Grining. Pogoda była jak na zamówienie- na niebie ani jednej chmurki, a słońce świeciło od rana..

Otwarcie imprezy nastąpiło o 11.00, a już dziesięć minut później rozpoczęły się konkurencje, takie jak: pchnięcie kulą, skok w dal i 200 m przez płotki. Trzy dziewczyny: Martyna Paździor, Martyna Młynarz i Klaudia Dolata, po rozgrzewce, poszły do swojej konkurencji, czyli pchnięcia kulą. Martyna Paździor pchnęła 6,27, a Martyna Młynarz 6,70, jednak tylko Klaudia Dolata stanęła na podium, zajmując 3. miejsce z wynikiem 7,27 m. Ta sama zawodniczka rzuciła oszczepem 14,12 m. Identyczna liczba naszych gimnazjalistek (Patrycja Walczak, Maja Stachowiak oraz Roksana Ksiąg) wybrała skok w dal. Maja skoczyła 3,44 m, Roksana 3,82 m, a Patrycja zdobyła 3. miejsce z wynikiem 4,49 m. Równolegle ze skokami trwały biegi długasów, czyli 600 m (dla dziewcząt) i 1000 m (dla chłopców). Do biegu na 1000 m przystąpił Michał Maciaszczyk, który zajął czwarte miejsce, przebiegając linię mety w czasie 3:03:88 i Adrian Woga, który wywalczył brązowy medal z czasem 2:59:00. Sprinterki swoją dyscyplinę - 100 m, zaczęły zaraz po skoku w dal. Na starcie stanęły Patrycja Walczak, Sara Matysik i Daria Hoffmann. Patrycja nabiegała 14,41 (4. miejsce), Sara 14,64 (6. miejsce), a Daria14,70 (7. miejsce). Zaraz po dziewczynach biegali chłopacy. Naszą szkołę na dystansie 100 m reprezentował Miłosz Grining, który z wynikiem 12,86 zajął 4. miejsce. Zawody zakończyły się około godziny 13.30. Nasi nie zdobyli zbyt wielu medali. Oby następnym razem było ich więcej. Trzymamy za to kciuki!

Dziękujemy Pani Krysi za opiekę.

Wiktoria Czerniak

Zmieniony ( 14.05.2016. )
 
następny artykuł »