Start arrow Wiadomości arrow Omnibus w liceum
Omnibus w liceum PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.04.2016.

W poniedziałek (14.03) uczniowie Szkoły Podstawowej z Siedlca wybrali się na konkurs "Omnibus" do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wolsztynie. Z samego rana pojechaliśmy do LO, cali przejęci i zestresowani. Było nas sześcioro. Trzech uczniów z klasy piątej: Paweł Lemański, Bartosz Kulus, Adam Kokociński oraz trzech z klasy szóstej: Maria Lewandowska, Jakub Tomiak, Martyna Kaczmarek.

Po krótkim spacerze po liceum przystąpiliśmy do rozwiązywania testu, czyli zadań z języka polskiego i matematyki. Na rozwiązanie zadań mieliśmy 90 min. Tematem przewodnim konkursu był: Henryk Sienkiewicz. Jedno z zadań polegało na napisaniu pracy o wpływie wybranej i przeczytanej przez nas książki na nasze życie. Gdy czas pisania zakończył się, zaproszono nas do obejrzenia krótkich scenek z „Randki w ciemno”, które przygotowali dla nas licealiści. Spodobało nam się zestawianie licealisty z postaciami z książki Henryka Sienkiewicza. Aktorzy otrzymali gorące brawa, po czym udaliśmy się na drobny poczęstunek. Dla umilenia czasu oczekiwania na wyniki, została zorganizowana gra, która polegała głównie na odgadywaniu trudnych zagadek i rozwiązywaniu zadań.

 Tego dnia w LO odbyły się trzy konkursy: „Omnibus”, "Liga Matematyczna" i "Super Matematyk". W końcu nadeszła chwila ogłoszenia wyników. Mamy sporo powodów do radości, gdyż drugie miejsce zajęła - Marysia Lewandowska - z ZSPiG w Siedlcu, a trzecie miejsce - Jakub Tomiak - z ZSPiG w Siedlcu. Nasi górą!

Życzymy dalszych sukcesów. Powodzenia!

Martyna Kaczmarek z 6b

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »